Tunning wydechu

 
 

 

Fabryczny układ wydechowy jest przystosowany do określonych parametrów danego pojazdu. Jednak jego konstrukcja oraz właściwości nie zawsze odpowiadają posiadaczowi samochodu. W końcu wielu kierowców ma jasno sprecyzowane upodobania dotyczące dźwięku wydawanego przez układ wydechowy lub jego wyglądu. Szczególnie pożądaną barwą jest niskie brzmienie o specyficznym „basowym” charakterze. Na szczęście można je osiągnąć poprzez tuning układu wydechowego. Nasz dział tuningu zajmuje się sprzedażą układów wydechowych znanych marek ale też tworzeniem indywidualnych podzespołów czy rekonstrukcją. 

Wprowadzane modyfikacje wydechu mogą mieć różny cel. Jeżeli problemem jest nieodpowiedni dźwięk generowany przez wydech, tuning pozwala na zmianę jego brzmienia, trzeba jednak pamiętać, że może on przekraczać obowiązujące normy głośności. Również dostosujemy układy wydechowe do oczekiwań wizualnych naszych klientów. Nasza firma wykonuje projekty dopasowane do indywidualnych oczekiwań każdego klienta. Dlatego przed rozpoczęciem pracy zawsze rozmawiamy z naszymi klientami pytając o efekt jakiego oczekują po wykonaniu modyfikacji.

Jeśli chodzi o sam układ wydechowy, tuning może przenieść jeszcze korzyści dotyczące osiągów. Dobrze przeprowadzona modyfikacja układu wydechowego, zastosowanie przelotowego układu wydechowego może wpłynąć na poprawę osiągów. W tym celu należy wykonać dwie czynności. Pierwszą z nich będzie tuning wydechu polegający na zwiększeniu średnicy całego układu i przerobienie go na przelotowy. Drugi krok to tuning tłumika, który zakłada przede wszystkim wymianę jego końcówki. Fabryczną część zastępuje wtedy sportową końcówką o znacznie lepszych właściwościach.

Modyfikacja wydechu jest zazwyczaj wykonywana przy użyciu części, których jesteśmy dystrybutorem lub wyprodukowanych przez nas. Jako firma Kaliński jesteśmy małoseryjnym producent części związanych z układami wydechowymi, posiadamy bardzo bogate zaplecze, park maszyn i magazyn. Już od niespełna 30 lat zajmujemy się wytwarzaniem takich elementów. Dedykowany układ wydechowy lub jego element będzie idealnie pasować do samochodu, motocykla czy pojazdu ciężarowego. Koszt produkcji dedykowanych elementów może być wyższy niż cena gotowych rozwiązań, jednak ich jakość i dopasowanie do pojazdu będzie zdecydowanie na wyższym poziomie.

Wszystkich zainteresowanych usługą tuningu, modyfikacji wydechu serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. Nasz serwis mieści się w miejscowości Chyby, która jest położona niespełna kilometr od granicy Poznania.

Co istotne, nasza firma prowadzi również sprzedaż wysyłkową. Tym samym klienci z całej Polski oraz za granicy mogą u nas łatwo zamówić wybrane części. Zachęcamy więc do odwiedzenia naszego sklepu internetowego.