Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Gniezno

Nowoczesne samochody są coraz doskonalsze pod względem konstrukcyjnym. Aby jednak w pełni wykorzystać ich potencjał, należy zadbać o regularne serwisowanie części. Niektóre elementy są bowiem w znacznie większym stopniu narażone na zużycie. Idealnym tego przykładem będą choćby katalizatory oraz filtry cząstek stałych. Obydwie wymienione części mogą stracić przepustowość za sprawą zapchania spalinami. Na szczęście regeneracja pozwala na przywrócenie im pełnej sprawności.

Co istotne, proces ten może wyglądać dwojako. Jeśli chodzi o samochody osobowe, regeneracja katalizatorów Gniezno polega na wymianie wkładu znajdującego się we wnętrzu zapchanego egzemplarza. Nowy wkład jest całkowicie czysty i zapewnia odpowiednią przepustowość. Alternatywnym rozwiązaniem będzie czyszczenie katalizatorów Gniezno, które sprawdza się przy egzemplarzach montowanych w pojazdach ciężarowych. Nasza firma wykorzystuje profesjonalną maszynę Hartridge do czyszczenia takich elementów. Podstawową metodą pracy jest wówczas użycie silnego strumienia powietrza pod ciśnieniem, które wydmuchuje osad i inne zanieczyszczenia. Gdy to nie wystarczy, przeprowadzamy wypalanie katalizatorów Gniezno w specjalnym piecu. Dzięki wysokiej temperaturze wszelkie zabrudzenia stają się suche i w efekcie można je łatwo usunąć z wnętrza katalizatora.

Regeneracja DPF Gniezno wygląda bardzo podobnie. W przypadku filtrów cząstek stałych próbujemy najpierw wyczyścić dany element. Jeżeli czyszczenie DPF Gniezno nie pomoże, wymieniamy wkład filtra.

Po zakończeniu regeneracji poddajemy część testowi, który ocenia poziom jej przepustowości. Uzyskany wynik jest dla nas gwarancją, że regeneracja przebiegła poprawnie.

Siedziba firmy Kaliński jest zlokalizowana w Chybach, a więc tuż obok Poznania. Mieszkańcy Gniezna mogą zatem bez większych problemów pojawić się w naszej placówce. Jeżeli nie mają Państwo możliwości odwiedzenia naszego warsztatu, zapraszamy do skorzystania z oferty sprzedaży wysyłkowej. Dzięki niej mogą Państwo wygodnie i szybko zamawiać niezbędne części oraz podzespoły.