Naprawa, czyszczenie i regeneracja filtrów DPF maszyn budowlanych

Koparki, ładowarki, walce, cysterny, dźwigi i inne maszyny budowlane czy robocze każdego dnia pojawiają się na drogach. Ich obecność jest niezbędna przy dokonywaniu większości prac remontowych lub budowlanych. Nie oznacza to jednak, że mogą one pracować bez przerwy. Również w ich przypadku niezbędne są bowiem regularne kontrole połączone z serwisowaniem. Jest to najlepszy sposób na ochronę maszyn przed naprawdę poważnymi awariami.

Jeżeli chodzi o usterki typowe dla maszyn budowlanych, mogą one dotyczyć między innymi układu wydechowego. Wynika to z faktu, że intensywna eksploatacja i praca silnika na małych obrotach zwiększa ryzyko np. zapchania filtra DPF. Skąd bierze się taka zależność? Otóż DPF pełni niezwykle ważną funkcję w procesie częściowego oczyszczania spalin. Przy intensywnej eksploatacji silnika ilość wytwarzanych spalin wzrasta, a filtr wyłapuje coraz więcej zanieczyszczeń. W pewnym momencie będzie ich tak dużo, że zaczną one blokować przepustowość tego elementu. To z kolei grozi całkowitym zapchaniem filtra i unieruchomieniem silnika.

Aby zapobiegać takim sytuacjom, warto stale kontrolować stan techniczny układu wydechowego. Jeżeli zaś filtr wykazuje objawy zapchania, należy zastanowić się nad jego wymianą lub regeneracją. W naszej firmie zdecydowanie zachęcamy do skorzystania z regeneracji, zamiast zakupu nowego elementu. Naprawa filtrów DPF maszyn budowlanych chroni przed wspomnianym unieruchomieniem silnika. Podczas tego procesu zanieczyszczenia są usuwane z wnętrza filtra, który w ten sposób odzyskuje swoją fabryczną sprawność. Dlatego często mówi się, że jest to regeneracja filtrów DPF maszyn budowlanych.

Rzecz jasna opisanej procedury nie można wykonać wszędzie. Usunięcie takich zabrudzeń wymaga bowiem specjalistycznego sprzętu. Z tego powodu warto powierzyć to zadanie naszej firmie. Jako dystrybutor i producent elementów układów wydechowych dysponujemy stosownym wyposażeniem do wykonywania takich prac. Dzięki temu możemy przeprowadzić bardzo dokładne czyszczenie filtrów DPF maszyn budowlanych. W ten sposób zyskamy pewność, że zgromadzony popiół oraz drobinki sadzy zostały usunięte. Zazwyczaj w tak dużych pojazdach stosujemy najskuteczniejszą metodę czyli wymianę wkładów ceramicznych, które znajdują się we wnętrzu filtrów. Jeśli natomiast filtr DPF nie jest mocno zabrudzony wydmuchujemy zanieczyszczenia strumieniem powietrza. Niekiedy w celu lepszego efektu najpierw dokonujemy wypalania zanieczyszczeń do postaci popiołu co pomaga wydmuchać wszelkie zanieczyszczenia.

W ramach naszych działań zajmujemy się filtrami i katalizatorami m.in. dźwigów, koparek, wywrotek, ładowarek, betoniarek, cystern, walców. Mieliśmy okazję wykonywać takie usługi jak:

– regeneracja filtrów i katalizatorów Caterpillar,

– regeneracja filtrów i katalizatorów Dossan,

– regeneracja filtrów i katalizatorów JCB

– regeneracja filtrów i katalizatorów HKL

– regeneracja filtrów i katalizatorów Komatsu

– regeneracja filtrów i katalizatorów Kubota.

Zapraszamy wszystkich przedstawicieli firm budowlanych oraz właścicieli takich pojazdów do skorzystania z naszej oferty.

 

Słowa kluczowe: regeneracja filtrów DPF maszyn budowlanych, naprawa filtrów DPF maszyn budowlanych, czyszczenie filtrów DPF maszyn budowlanych.