Regeneracja katalizatorów maszyn rolniczych

 

Każda osoba prowadząca gospodarstwo rolne z pewnością posiada własne maszyny użytkowe. Ze względów ekonomicznych maszyny rolnicze co do zasady są wyposażone w silniki wysokoprężne. Jest to bardzo opłacalne i praktyczne rozwiązanie, ale pojazdy z silnikami diesla wymagają regularnego serwisowania. W przeciwnym wypadku ich intensywna eksploatacja (np. podczas żniw) może prowadzić do pojawienia się usterek. Regenerujemy katalizatory traktorów, kombajnów, ciągników siodłowych, siewników, sieczkarni i innych maszyn rolniczych.

Jeżeli chodzi o układ silnikowo-wydechowego, jednym z częstszych problemów jest nieprawidłowe działanie katalizatora. Jak wiadomo, element ten odpowiada za neutralizację szkodliwych związków spalin. Przy wysokiej eksploatacji pojazdu w katalizatorze może odkładać się wyjątkowo duża ilość zanieczyszczeń. Ich obecność zacznie zmniejszać efektywność działania, a z czasem najprawdopodobniej spowoduje całkowite zapchanie katalizatora. Jeśli do tego dojdzie, konieczna będzie szybka interwencja, prawdopodobnie pojazd zostanie unieruchomiony. Unieruchomienie pojazdu spowoduje spore straty. Prace rolnicze są uzależnione od pory roku, pogody a problemy techniczne wpłyną znacząco na opóźnienia prac.

W takich sytuacjach najlepszym rozwiązaniem okazuje się regeneracja katalizatorów maszyn rolniczych. Dzięki niej można szybko usunąć nadmiar zanieczyszczeń skumulowanych we wnętrzu katalizatora. Co istotne, wybór odpowiedniej metody regeneracji jest pod tym względem kluczowy. Najczęściej wystarczającym rozwiązaniem okazuje się czyszczenie katalizatorów maszyn rolniczych. Najskuteczniejszym sposobem czyszczenia katalizatorów maszyn rolniczych jest wymiana wkładów na nowe. Nasza usługa polega na wymontowaniu katalizatora i podmianie starego, zapchanego wkładu ceramicznego czy metalowego na nowy, w pełni sprawny. Wykonana usługa przywraca sprawność katalizatora.

Jeżeli chodzi o cenę zakupu nowego katalizatora, jest ona stosunkowo wysoka. Do tego należy doliczyć również koszty związane z wymianą tego elementu. Dlatego w ostatecznym rozrachunku naprawa katalizatorów maszyn rolniczych jest bardzo oszczędną alternatywą. Warto zatem polecić tę usługę wszystkim właścicielom gospodarstw rolnych. Jeżeli mają Państwo jakiekolwiek pytania dotyczące przebiegu regeneracji, chętnie na nie odpowiemy. W tym celu prosimy o kontakt z naszą firmą. W naszej firmie zajmujemy się filtrami DPF i katalizatorami do traktorów, ciągników siodłowych, kombajnów, siewników, sieczkarni ale też innym maszyn roboczych itp. Zregenerujemy katalizatory takich marek jak Massey Ferguson, Claas, New Holland, Fendt, Kuhn, John Deer, Kubota ale też mniej popularnych marek.

 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów maszyn rolniczych, naprawa katalizatorów maszyn rolniczych, czyszczenie katalizatorów maszyn rolniczych.