Obróbka plastyczna rur

 
 

Usługa gięcia rur jest kolejną gałęzią szerokiego wachlarza wykonywanych przez nas zleceń. Obróbka rur stalowych jest wykonywana między innymi trzpieniową giętarką do rur renomowanej firmy AMOB model mdh 90 cn2. Jest to urządzenie pozwalające na gięcie rur z bardzo dużą dokładnością a dzięki zastosowaniu technologii trzpieniowej, eliminujemy możliwość powstawania wypłaszczeń oraz pofałdowań materiału w miejscu gięcia.

Obróbka rur na giętarce odbywa się automatycznie po wprowadzeniu parametrów gięcia do komputera giętarki. Operator wprowadza odpowiedni program z uwzględnieniem kątów gięcia oraz obrotu rury w giętarce, następnie inicjuje proces gięcia cały czas czuwając nad jego poprawnym przebiegiem. W trakcie gięcia oprócz planowanego kąta uwzględniana jest również kompensacja sprężystości rury, która jest inna dla każdego materiału. Obróbka rur nierdzewnych wymaga wprowadzenia większej poprawki ze względu na sprężystość materiału niż w przypadku gięcia rur ze stali czarnej. Do tej pory jednak nie realizowaliśmy jeszcze obróbki rur miedzianych czy obróbki rurek miedzianych.

Wykonujemy gięcia rur pojedyncze (kolana) oraz gięcia rur bardziej złożone gdzie na jednym odcinku rury występuje kilka gięć w różnych płaszczyznach jak w przypadku np. układów wydechowych. Gniemy rury różnej średnicy, od 32mm po 88,9mm pod dowolnym kątem mieszczącym się w zakresie 1-180 stopni. Wśród naszych realizacji są między innymi poręcze, wiaty, zadaszenia, stojaki rowerowe ale także bardziej nietypowe wykonania jak hamak ogrodowy ze stali nierdzewnej czy słupy oświetleniowe. Jednymi najciekawszych projektów było wykonanie schodów basenowych ze stali nierdzewnej czy elementów wydechu do formuły student w całości ugiętych z rury tytanowej.

Możliwe jest wykończenie obrabianej rury poprzez jej polerowanie lub szlif (satyna). Obróbka plastyczna rur jest pojęciem bardzo szerokim, zachęcamy zatem do kontaktu, chętnie odpowiemy na wszelkie pytania z nim związane. Nasza siedziba znajduje się w odległości około 15 kilometrów od centrum Poznania. Cena ustalana jest zawsze indywidualnie i zależy między innymi od średnicy giętej rury, Ilości wykonywanych egzemplarzy oraz użytego materiału. Należy nadmienić iż posiadamy magazyn rur ze stali nierdzewnej 304, lecz na życzenie klienta możemy wykonać usługę z materiału powierzonego, musi on jednak spełniać pewne wymagania o których chętnie porozmawiamy telefonicznie. Zapraszamy do współpracy.