Regeneracja filtrów DPF busów i autobusów

 

Filtry DPF pełnią bardzo ważną funkcję we wszystkich pojazdach transportowych. Duże obciążenia przekładają się bowiem na wyższe zużycie paliwa, a co za tym idzie – ilość generowanych spalin. Dlatego oczyszczanie spalin jest niezbędne do tego, żeby pojazd nie przekroczył dopuszczalnych norm w tym zakresie. Ma to szczególnie duże znaczenie w przypadku busów i autobusów, gdyż zazwyczaj poruszają się one po centrach miast. Wszyscy przewoźnicy bezwzględnie muszą stosować się do wspomnianych norm. z reguły wymagają częstszych wymian niż egzemplarze montowane w autach osobowych.

W takich pojazdach filtry DPF mogą co jakiś czas się zapychać. Wynika to z faktu, że w ich wnętrzu praktycznie przez cały czas gromadzą się drobinki sadzy i inne zanieczyszczenia. Jeśli zaczną one ograniczać przepustowość filtra DPF, konieczna będzie szybka reakcja. W takich przypadkach pojawiają się dwie alternatywy – wymiana lub regeneracja filtrów DPF busów/autobusów.

Wymiana stanowi zdecydowanie droższe rozwiązanie, dlatego warto decydować się na nią tylko wtedy, gdy filtr jest uszkodzony mechanicznie lub nie ma możliwości zregenerowania. W pozostałych przypadkach czyszczenie filtrów DPF busów/autobusów powinno rozwiązać problem zapchania. Oczywiście kluczowe znaczenie ma wybór odpowiedniej metody czyszczenia. Czasami do usunięcia zabrudzeń wystarczy wydmuchiwać zanieczyszczenia sprężonym powietrza, nie zawsze będzie to dostateczna regeneracja. Przy większych zanieczyszczeń należy poluzować zalegającą sadze i wypalić ją w piecu do postaci popiołu i kolejno wydmuchać zanieczyszczenia. Niekiedy jednak najlepszą metodą będzie wymiana wkładów znajdujących się we wnętrzu filtra. Są tez przypadku kiedy należy wymienić wkład lub cały filtr, ponieważ obecny stan jest bardzo zły.

Nasza firma może poszczycić się dużym doświadczeniem w przeprowadzaniu opisanych usług. Regeneracją filtrów cząstek stałych ale także katalizatorów zajmujemy się przez wiele lat. Obsługujemy wiele dużych przedsiębiorstw, w tym firmy transportowe, przewoźników ale także spółki odpowiedzialne za komunikację miejską. Dzięki zdobytej wiedzy jesteśmy w stanie zagwarantować, że zlecona u nas naprawa filtrów DPF busów/autobusów zostanie przeprowadzona profesjonalnie i kompleksowo. Przed oddaniem zregenerowanego egzemplarza zawsze wykonujemy test przepustowości, który potwierdza prawidłowe działanie filtra.

Polecamy nasze usługi wszystkim przewoźnikom, którzy posiadają własną flotę busów lub autobusów. Zajmujemy się mini busami, busami, autobusami, camperami itp. Jeżeli będą mieli Państwo jakieś pytania dotyczące przebiegu ewentualnych napraw, zachęcamy do kontaktu z naszą firmą. Warto również pamiętać, że nasze usługi wykonujemy w serwisie znajdującym się pod Poznaniem ale również wysyłkowo. Wielu firm przesyła nam filtry do regeneracji, które już sprawne odsyłamy. Taka usługa pozwala oszczędzić czas oraz pieniądze.