Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Chrzanów

Filtr cząstek stałych oraz katalizator to dwa elementy odpowiedzialne za szeroko rozumiane oczyszczanie spalin. Ich rola w funkcjonowaniu układu wydechowego jest więc naprawdę ważna. Niestety, przez to wspomniane części są podatne na szybkie zużycie. Przy spalaniu paliwa powstają bowiem drobinki popiołu i sadzy, które mogą zatkać filtr lub katalizator. Jeżeli do tego dojdzie, dana część utraci swoją przepustowość. Na szczęście to nie oznacza, że będzie ona nadawać się już tylko do wyrzucenia.

Firma Kaliński specjalizuje się w usługach regeneracji katalizatorów, a także filtrów cząstek stałych. Co warto wiedzieć o tych procesach? Otóż regeneracja katalizatorów Chrzanów oraz regeneracja filtrów DPF Chrzanów ma dokładnie ten sam cel. Jest nim usunięcie zabrudzeń zgromadzonych we wnętrzu danego egzemplarza. Zdecydowana większość takich nieczystości zalega we wkładzie filtra lub katalizatora, dlatego ich usunięcie przywraca poprawny poziom przepustowości.

Toteż nasza firma najpierw ocenia stan przekazanego elementu. Jeżeli jego wkład jest naprawdę mocno zanieczyszczony, najlepszym rozwiązaniem będzie jego wymiana. Takie rozwiązanie stosujemy głównie w przypadku katalizatorów wyciągniętych z aut osobowych. Alternatywną metodą jest czyszczenie katalizatorów Chrzanów i czyszczenie DPF Chrzanów. Aby wykonać taką usługę, używamy profesjonalnej maszyny od firmy Hartridge. Dzięki niej możemy usunąć większość zanieczyszczeń za sprawą silnego strumienia powietrza pod ciśnieniem. Przy bardziej wymagających zleceniach najpierw decydujemy się na wypalanie katalizatorów Chrzanów, a następnie usuwamy wysuszone zabrudzenia strumieniem powietrza.

Co ważne, przed zakończeniem każdej regeneracji wykonujemy test przepustowości i sprawdzamy, czy przekazany egzemplarz odzyskał pełną funkcjonalność. Nasza siedziba mieści się nieopodal Poznania, ale za sprawą działalności wysyłkowej – wszystkie zainteresowane osoby mogą skorzystać z naszych usług. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą firmy Kaliński.