Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Płock

Katalizator to część auta znajdująca się w układzie wydechowym. Jest swoistym pozasilnikowym systemem zmniejszającym liczbę szkodliwych składników w spalinach. Inna część samochodowa, która sprzyja środowisku, to filtr DPF zatrzymujący sadzę ze spalin przed wydostaniem się na zewnątrz, i wypalający ją wewnątrz. Obie części ulegają jednak zużyciu, zniszczeniu lub zapchaniu. Nie sprzyja im także używanie wątpliwej jakości paliwa, czy rzadka wymiana oleju silnikowego i filtrów paliwowych. Ale gdy ich stan pogorszy się można poradzić sobie z tym na dwa sposoby: kupić nowe części lub przeprowadzić procedurę – regeneracja DPF Płock i regeneracja katalizatorów Płock. Zarówno sprzedaż nowych części, jak i czyszczenie używanych możliwe są z pomocą profesjonalnego zespołu specjalistów firmy Kaliński.

Firma Kaliński zajmuje się sprzedażą części (nowych i używanych) takich producentów jak: Skoda, Toyota, Ford, Fiat, Volkswagen, Mazda, Jaguar, Bentley, Ferrari, Dodge, Chevrolet i Porsche. Jednak bardziej ekonomiczna od sprzedaży zdecydowanie jest regeneracja części samochodowych. To również działanie ekologiczne, gdyż zamiast produkowania nowych podzespołów, przywracane są do użytku istniejące już części.

Zdarza się, że niektórzy czyszczenie katalizatorów Płock przeprowadzają przy użyciu wody, firma Kaliński stanowczo jednak odradza korzystanie z tego typu usług. Sadza w połączeniu z wody powoduje zmniejszenie się przepustowości spalin, a co za tym idzie, części szybko zapychają się na nowo i przestają działać prawidłowo. Poza tym woda oprócz nieczystości, wypłukuje również metale szlachetne, które niezbędne są do samoregeneracji pojazdu. Nie warto też próbować samodzielnie naprawiać części, gdyż ingerencje w ich wnętrza z reguły kończą się trwałym ich uszkodzeniem. Obydwie metody umożliwiają usunięcie zabrudzeń z wnętrza danego elementu.

Dlatego najlepszym sposobem na regenerację jest oddanie katalizatora lub filtra DPF w ręce specjalistów z firmy Kaliński, którzy profesjonalnie zajmą się naprawą. Czyszczenie DPF Płock w firmie Kaliński odbywa się sprawnie i skutecznie. Wypalanie katalizatorów Płock przeprowadzane jest w specjalistycznym piecu marki Hartridge przy bardzo wysokiej temperaturze 600 stopni. Piec ten to urządzenie, które rekomendują najwięksi gracze na rynku pojazdów ciężarowych, tacy jak: Volvo, Scania, czy DAF. Wewnątrz spalane zostają zanieczyszczenia i sadza zgromadzone w mikrotunelikach, zostaje po nich tylko popiół, który utylizujemy. Dzięki temu katalizator lub filtr DPF jest na nowo sprawny i gotowy do pracy nad czystością środowiska.