Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Ełk

Cykliczne serwisowanie stanowi absolutną konieczność w sytuacji, gdy dany pojazd jest intensywnie eksploatowany. Wspomniany wymóg dotyczy przede wszystkim elementów układu silnikowo-wydechowego. Jeżeli bowiem katalizator lub filtr cząstek stałych utraci swoją przepustowość, szybko przełoży się to na pracę silnika. Na szczęście wymiana takich elementów nie zawsze jest konieczna. Zazwyczaj można je poddać bardziej ekonomicznemu procesowi regeneracji.

Głównym źródłem problemów z układem wydechowym są drobinki sadzy i inne zanieczyszczenia powstające przy spalaniu paliwa. Początkowo odkładają się one we wkładach filtrów oraz katalizatorów, co z czasem prowadzi do zapchania tych elementów. Gdy już do tego dojdzie, szybkim rozwiązaniem problemu będzie czyszczenie katalizatorów Ełk lub czyszczenie DPF Ełk.

Regeneracja katalizatorów Ełk polega na wymianie zabrudzonego wkładu. Taka metoda sprawdza się we wszystkich egzemplarzach przeznaczonych do montażu w samochodach osobowych. Inaczej jest w przypadku katalizatorów do aut ciężarowych. Nasza firma korzysta ze specjalistycznej maszyny Hartridge, która pozwala nam na czyszczenie takich elementów. Najpierw próbujemy usunąć zanieczyszczenia przy użyciu powietrza pod ciśnieniem. Jeżeli zabrudzenia są wyjątkowo duże, uzupełniamy proces regeneracji o wypalanie katalizatorów Ełk. W ten sposób mamy pewność, że wszelkie nieczystości zostaną usunięte z wnętrza danego egzemplarza.

Regeneracja DPF Ełk również obejmuje jedną z dwóch wymienionych czynności – wymianę wkładu lub czyszczenie. Wybór metody zależy od stanu przekazanego filtru. Warto również pamiętać, że regeneracja jest możliwa jedynie w przypadku sprawnych mechanicznie części. Uszkodzone filtry oraz katalizatory nie kwalifikują się do tej usługi. Nasza firma prowadzi obecnie działalność wysyłkową. Dzięki temu mieszkańcy Ełku i innych miejscowości mogą uzyskać łatwy dostęp do całego asortymentu marki Kaliński. Jeżeli chcieliby Państwo odwiedzić naszą placówkę, mieści się ona w Chybach koło Poznania. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.