Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Jastrzębie-Zdrój

Prawidłowe działanie układu silnikowo-wydechowego zależy w głównej mierze od sprawności poszczególnych elementów. Jeżeli jakaś część będzie zużyta lub uszkodzona, wpłynie to na pracę całego układu. Pod tym względem szczególną uwagę należy zwrócić na filtr cząstek stałych oraz katalizator. Są to elementy, w których nieustannie gromadzą się cząsteczki sadzy, popiół oraz inne zanieczyszczenia. Z czasem mogą one całkowicie zapchać filtr lub katalizator. Co wtedy należy zrobić z taką częścią? Pomóc może regeneracja katalizatorów Jastrzębie-Zdrój lub regeneracja DPF Jastrzębie-Zdrój.

Dlaczego warto zainteresować się taką usługą? Ponieważ regeneracja jest procesem polegającym na usunięciu zabrudzeń z wnętrza danego egzemplarza. Jeśli zostanie ona wykonana poprawnie, katalizator lub filtr odzyska dawną przepustowość.

Nasza firma zazwyczaj regeneruje wspomniane części poprzez dokładnie czyszczenie katalizatorów Jastrzębie-Zdrój lub czyszczenie filtrów DPF Jastrzębie-Zdrój. W tym celu korzystamy ze specjalistycznej maszyny Hartridge, która umożliwia nam usunięcie zanieczyszczeń za sprawą powietrza pod wysokim ciśnieniem. Jeżeli to nie wystarczy, przeprowadzamy dodatkowe wypalanie katalizatorów Jastrzębie-Zdrój w specjalnym piecu. Po wszystkim wykonujemy test przepustowości, dzięki czemu możemy sprawdzić, czy katalizator lub filtr nadaje się do ponownego użycia.

Warto również wspomnieć, że wybór sposobu regeneracji zależy od danego egzemplarza. Jeżeli np. katalizator jest przeznaczony do montażu w samochodach osobowych, zazwyczaj najlepszym rozwiązaniem będzie po prostu wymiana wkładu. Wspomniane wyżej czyszczenie sprawdza się jedynie w przypadku części wykorzystywanych w pojazdach ciężarowych. Choć siedziba firmy Kaliński mieści się w Chybach (koło Poznania), nasza oferta jest dostępna dla wszystkich zainteresowanych kierowców. Od prowadzimy bowiem działalność wysyłkową, dzięki czemu mogą Państwo łatwo wysyłać i odbierać części. Jest to z pewnością duże ułatwienie dla mieszkańców Jastrzębia-Zdroju oraz okolicznych miejscowości. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.