Motocykle

skutery, motorowery, quady, trajki

Dział motocykli zajmuje się głównie jednośladami, ale również motorowerami, quadami i trajkami. Posiadamy układy wydechowe własnej produkcji oraz innych polskich i zagranicznych producentów. Jesteśmy też jako nieliczna w Polsce firma producentem ozdobnych końcówek wydechu. Dostosowujemy naszą ofertę do wymagań klientów, wykonujemy układy wydechowe na specjalne zamówienie według określonych wymagań klientów. Zajmujemy się również naprawą uszkodzonych tłumików, rur wydechowych oraz gmoli.

Realizowane usługi

Układy wydechowe
Układy wydechowe w motocyklach to dla nas specjalną grupą produktów, bardzo wiele podzespołów motocyklowych układów tworzymy sami, często wyznaczając polskie trendy. Sami tworzymy tłumiki, końcówki wydechowe a na specjalne zamówienia również gmole. Każda nasza realizacja i produkt dostosowany do potrzeb klientów. Jesteśmy motocyklistami i wiemy jakie oczekiwania mają posiadacze jednośladów.
Oprzyrządowanie, akcesoria
Układy wydechowe w motocyklach spełniają nie tylko funkcję odprowadzania spalin, ale również wizualną. Niezwykle ważny jest również dźwięk, jaki wydają motocykle, dlatego w naszej ofercie znajdują się specjalne wyciszacze – DB Killery, materiały izolacyjne oraz tłumiące dźwięk a także końcówki ozdobne.
Końcówki ozdobne
Oprócz produkcji tłumików tworzymy również oryginalne i okazałe końcówki do układów motocyklowych. Jesteśmy jedyną w Polsce i jedną z nielicznych na świecie firm, która zajmuje się produkcją końcówek motocyklowych. Posiadamy kilkanaście wzorów i średnic końcówek.
Tłumiki, rury, końcówki
Jesteśmy jednym z producentów tłumików, a nasze produkty sprzedajemy pod marką własną Kaliński. Koncentrujemy się na tworzeniu układów do klasycznych motocykli, nie zapominając o bardziej sportowych pojazdach. Nasze tłumiki mają wielu zwolenników na całym świecie ze względu na wydawany dźwięk, który doceniają nasi klienci.
Tunning i modyfikacje
Oprócz klasycznych rozwiązań w zakresie układów wydechowych na specjalne potrzeby klientów modyfikujemy oraz tuningujemy wydechy motocyklowe. Nasze rozwiązania możemy dostosować do stylu samego motocykla, tworząc początek do castomizacji w określnym stylu, takim jak cafe racer, bober, choper oraz inne.

Usługi – Grzegorz

Najczęściej zadawane pytania
Tłumiki naszej produkcji są dopasowane do oryginalnych kolanek oraz oryginalnych mocowań stworzonych przez producenta motocykla. Jeśli nie modyfikowałeś swojego układu wydechowego nasze tłumiki będą pasować do Twojego motocykla.
Tłumiki naszej produkcji są przelotowe a co się z tym wiąże motocykl wydaje głośniejszy dźwięk. Głos, który wydają tłumiki cechuje tzw. „głębokie, basowe” brzmienie, dźwięk może przekroczyć dopuszczalną normę hałasu 96 dB.
Tak, nasze tłumiki można wyciszyć. Do wyciszenia tłumików można użyć m.in. DB Killera. Należy pamiętać, że mimo wyciszenia norma hałasu przy wyższych obrotach może zostać przekroczona.
Wszystkie tłumiki naszej produkcji wykonywane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Tłumiki motocyklowe są następnie niklowane i chromowane.

Przykładowe realizacje