Katalizatory do samochodów ciężarowych

 
 

Nasza firma już od wielu lat świadczy usług dla przedsiębiorstw z branży logistycznej, transportowej ale również innych posiadających floty samochodów ciężarowych. Doskonale rozumiemy to, że przy takim rodzaju działalności sprawna flota stanowi absolutny fundament. Dlatego jako firma Kaliński oferujemy Państwu dostęp do profesjonalnych usług w zakresie napraw, konserwacji czy regeneracji elementów układu wydechowego. W naszej ofercie znajduje się między innymi regeneracja katalizatorów do ciężarówek.

W naszej ofercie znajduje się między innymi regeneracja katalizatorów do ciężarówek. Pojazdy ciężarowe mają zupełnie inną specyfikę niż auta osobowe. Najbardziej widoczną różnicą jest oczywiście sposób ich eksploatacji. Samochody ciężarowe niemal każdego dnia pokonują duże odległości, setki kilometrów. Tak intensywna eksploatacja musi odbijać się na żywotności kluczowych podzespołów. Nic więc dziwnego, że katalizatory do samochodów ciężarowych z reguły wymagają częstszych wymian niż egzemplarze montowane w autach osobowych.

Co odpowiada za taki stan rzeczy? Czy jest to tylko kwestia intensywnej eksploatacji? Po części tak. Jednak równie ważną kwestię stanowi sposób działania katalizatorów.

Jak wiadomo, elementy te odpowiadają za katalizowanie zanieczyszczeń znajdujących się w spalinach, w których znajdują się między innymi: cząsteczki sadzy, popiół i tym podobne. Mają one formę cząstek stałych, co oznacza, że w naturalny sposób odkładają się one we wnętrzu katalizatorów. Co prawda, zazwyczaj automatyczna regeneracja katalizatorów ciężarowych, zwana samoregeneracją pozwala na usunięcie takich zabrudzeń. Jednak z biegiem czasu będzie ona coraz mniej efektywna, aż w końcu katalizator ulegnie zapchaniu. Niestety, samochód z zapchanym katalizatorem jest niezdatny do jazdy, dlatego szybkie usunięcie takiej usterki staje się wówczas bardzo istotne.

Naprawa katalizatorów do ciężarówek to jedna z usług stanowiących trzon naszej oferty. Ponad 30-letnie doświadczenie w branży układów wydechowych pozwoliło nam wypracować możliwie najlepsze metody i skuteczne rozwiązania regeneracji Jak dokładnie przebiega regeneracja katalizatorów ciężarowych?

Przede wszystkim proces polega na wymianie wkładów znajdujących się we wnętrzu katalizatora. Przystępując do regeneracji usuwamy stary wkład i zastępujemy go nowym. Wkłady mogą być zarówno ceramiczne jak i metalowe. Co ważne, opisana naprawa katalizatorów do ciężarówek jest możliwa tylko wtedy, gdy przekazany nam egzemplarz jest sprawny pod względem technicznym. Jeżeli przykładowo pęknięciu uległa obudowa katalizatora, regeneracja może nie być możliwa do zrealizowania. W naszej ofercie oprócz produktów regenerowanych mamy również katalizatory nowe oryginalne, tzw. zamienniki oraz uniwersalne. Cena każdej z opisanych usług czy gotowych produktów zależy od kilku czynników ale również od stanu przesłanego do nas katalizatora na zwrot.

W przypadku zakupu i odesłania nas starego katalizatora zwracamy część kwoty zakupu. Wszystkich zainteresowanych naszą ofertą serdecznie zachęcamy do kontaktu, chętnie odpowiemy na pytania, podpowiemy najlepsze rozwiązanie, doradzimy. Nasz firma świadczy usługi zarówno w formie wysyłkowej jak i w swojej siedzibie w Chybach. Największym miastem w naszej okolicy jest Poznań, do granic, którego mamy około kilometra drogi.