Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Bydgoszcz

Uszkodzenie części samochodowych zazwyczaj oznacza konieczność ich wymiany. Istnieją jednak pewne wyjątki od tej reguły. W przypadku katalizatorów oraz filtrów DPF znacznie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem okazuje się ich regeneracja. Na czym dokładnie ona polega i kiedy można ją zastosować?

Regeneracja DPF Bydgoszcz to usługa polegająca na przywróceniu filtrowi prawidłowej przepustowości. Aby tego dokonać, zazwyczaj niezbędnym krokiem okazuje się czyszczenie filtrów DPF Bydgoszcz. Nasza firma dysponuje specjalistyczną maszyną marki Hartridge, dzięki której jesteśmy w stanie wyczyścić nawet poważnie zabrudzone egzemplarze. Jeżeli jednak zanieczyszczenia są zbyt duże, korzystamy z alternatywnego rozwiązania w postaci wymiany wkładu. Po zakończeniu regeneracji wykonujemy test przepustowości i sprawdzamy, czy filtr znów działa prawidłowo. Jeżeli uzyskany wynik mieści się w określonej normie, przekazujemy klientowi zregenerowany egzemplarz.

Czy regeneracja katalizatorów Bydgoszcz przebiega w ten sam sposób? Z reguły tak. Jedynym wyjątkiem jest sposób postępowania z katalizatorami stosowanymi w samochodach osobowych. Regeneracja takich egzemplarzy odbywa się bowiem tylko przez wymianę wkładu. Z kolei czyszczenie katalizatorów Bydgoszcz jest realizowane wyłącznie w przypadku części przeznaczonych do montażu w autach ciężarowych. Jeżeli zanieczyszczenia katalizatora nie są zbyt duże, zazwyczaj samo powietrze pod ciśnieniem umożliwia usunięcie brudu. W pozostałych przypadkach dobrym rozwiązaniem jest wypalanie katalizatorów Bydgoszcz. Umieszczenie ich w specjalnym piecu sprawia, że zabrudzenia wysychają, a co za tym idzie – można je łatwiej usunąć.

Nasza siedziba mieści się w Chybach, czyli miejscowości położonej tuż obok Poznania. Jednak oferta firmy Kaliński została rozszerzona na terytorium całego kraju. Wszystko ze względu na wdrożenie modelu sprzedaży wysyłkowej. Teraz mogą Państwo wygodnie zamawiać i odbierać produkty z naszego asortymentu. Zachęcamy więc do zapoznania się z pełną ofertą marki Kaliński.