Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Sosnowiec

Katalizatory i filtry DPF to elementy układu wydechowego pojazdów spalinowych, takich jak: auta ciężarowe, auta osobowe i maszyny rolnicze, które minimalizują emisję szkodliwych dla zdrowia i środowiska spalin. To pomaga dbać o czystość powietrza. Jednak podczas eksploatacji pojazdu coraz więcej sadzy zbiera się w tych częściach, przez co nie są w stanie pracować wydajnie. Sposobem na poprawienie ich sprawności jest wymiana ich na nowe lub regeneracja katalizatorów (Sosnowiec) i czyszczenie filtrów DPF (Sosnowiec). Usługa ta dostępna jest w firmie Kaliński, który od wielu lat sprawnie działa w branży motoryzacyjnej zdalnie na terenie całej Polski.

Czyszczenie katalizatorów (Sosnowiec) i filtrów DPF pozbawia je zalegających w nich zanieczyszczeń i sadzy. Regeneracja DPF (Sosnowiec) odbywa się przy pomocy specjalistycznego urządzenia rekomendowanego przez największych producentów samochodów i części samochodowych, pieca marki Hartridge. W piecu części układu wydechowego traktowane są “na sucho” wysokimi temperaturami, dzięki czemu zebrana w mikrokanalikach sadza wypala się. Popiół pozostały po wypalonej sadzy wydmuchiwany jest przy pomocy sprężonego powietrza. Wypalanie katalizatorów (Sosnowiec) odbywa się tą samą metodą i powoduje, że po sadzy nie pozostaje żaden ślad. Metoda nie wypłukuje ważnych dla funkcjonowania filtrów metali – jak dzieje się przy czyszczeniu przy pomocy wody. Wypalaniu nie podlegają jednak katalizatory w pojazdach osobowych, tak dokonuje się wymiany wkładów.

Do utrzymania pojazdu w dobrym stanie należy dbać o każdą jego część. To samo dotyczy elementów układu wydechowego. Bez ich sprawnego działania powietrze zanieczyszczane jest szkodliwymi dla zdrowia i środowiska spalinami. Dlatego warto skorzystać z usług firmy Kaliński i elementy swojego auta powierzać profesjonalistom, którzy znają się na tym, co robią i to kochają. Warto zaufać wiedzy i wieloletniemu doświadczeniu w regeneracji katalizatorów i filtrów DPF zespołowi, który zdalnie dotrze do każdego zakątka Polski (pod warunkiem, że kurier jest w stanie tam dojechać).