Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Olsztyn

Filtry DPF i katalizatory są jednymi z najczęściej serwisowanych w firmie Kaliński produktów. Oprócz usługi regeneracja DPF Olsztyn i regeneracja katalizatorów Olsztyn, firma zajmuje się także sprzedażą nowych (ale również i regenerowanych) części samochodowych takich marek, jak: Skoda, Toyota, Volkswagen, Mazda, Ford, a także Chevrolet, Jaguar, Dodge, Bentley, Chrysler, a nawet Ferrari, czy Porsche. Zarówno filtry DPF, jak i katalizatory są częściami samochodowymi, które mogą ulec zużyciu lub zapchaniu przez zanieczyszczenia. Przywrócenie im pełnej sprawności jest jednak możliwe. Są dwie metody: zakup nowej części i wymiana na nią, lub serwis w firmie Kaliński obejmujący czyszczenie katalizatorów Olsztyn i czyszczenie filtrów DPF Olsztyn.

Okazuje się, że wypalanie katalizatorów Olsztyn jest opłacalne ekonomicznie (usługa jest tańsza niż nowe części), a do tego przyjazne środowisku, gdyż nadanie sprawności istniejącej już części powoduje ograniczenie produkcji nowych podzespołów. Regeneracja w firmie Kaliński odbywa się przy użyciu specjalistycznego pieca marki Hartridge, który rekomendują najwięksi producenci aut i części samochodowych, tacy jak, między innymi: Volvo, Scania, czy DAF. W piecu części poddawane są działaniom bardzo wysokiej temperatury – 600 stopni, co pozwala na spalenie wszelkich, zalegających w mikrokanalikach zanieczyszczeń i sadzy. Po tak przeprowadzonym zabiegu, popiół pozostały z nieczystości wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem i utylizowany, a katalizator lub filtr DPF jest na nowo sprawny i wygląda jak całkiem nowy.

Niektórzy czyszczą filtry DPF i katalizatora przy pomocy wodą, my stanowczo odradzamy tak robić. Połączenie wody z sadzą powoduje bowiem zmniejszenie przepustowości spalin, co nie wpływa dobrze na pojazd, a tak wyczyszczona część, bardzo szybko ulegnie ponownemu zapchaniu. Nie polecamy także samodzielnych prób regenerowania części, gdyż każda nieudana ingerencja w ich wnętrze kończy się najczęściej trwałym uszkodzeniem.