Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Zielona Góra

W układzie wydechowym pojazdów spalinowych ważną rolę odgrywają katalizatory i filtry DPF. To dzięki nim można zminimalizować ilość emitowanych spalin, dzięki czemu dbać o środowisko i czyste powietrze. Jednak podczas eksploatacji pojazdów (takich jak auta osobowe, ciężarowe, maszyny rolnicze, czy robocze), części te ulegają zużyciu i zabrudzeniu. Zbiera się w nich między innymi sadza uniemożliwiając im dalsze, sprawne funkcjonowanie. W takim momencie należy wymienić części te na całkiem nowe lub zdecydować się na czyszczenie katalizatorów (Zielona Góra).

Usługa, która pozwoli cieszyć się częścią układu wydechowego, jak nową, dostępna w firmie Kaliński, to regeneracja katalizatorów (Zielona Góra) i regeneracja DPF (Zielona Góra). Podczas niej usunięte zostają drobinki sadzy oraz inne zanieczyszczenia uniemożliwiające prawidłowe funkcjonowanie katalizatorów i filtrów DPF. Metodą, którą stosuje firma Kaliński, i którą cały zespół w oparciu o swoje wieloletnie doświadczenie uważa za najefektywniejszą, jest wypalanie katalizatorów (Zielona Góra). Części zabrudzone sadzą umieszcza się w piecu marki Hartridge (najlepszy specjalistyczny piec do wypalania katalizatorów, rekomendowany przez największych producentów aut i części samochodowych). Wewnątrz wystawiane są na działanie wysokich temperatur i “na sucho” spalana jest sadza ukryta w mikrokanalikach. Powstały w ten sposób popiół wydmuchiwany jest z katalizatorów i filtrów za pomocą sprężonego powietrza. To skuteczny sposób na czyszczenie filtrów DPF (Zielona Góra). Mniej skutecznym jest na przykład wypłukiwanie zanieczyszczeń wodą, gdyż podczas usuwania sadzy, wypłukiwane są także metal niezbędne do prawidłowej pracy filtrów. Bardzo skuteczna jest również wymiana wkładów ceramicznych we wnętrzu filtra i katalizatora. Katalizatory w pojazdach osobowych regenerowane są wyłącznie w ten sposób.

Firma Kaliński to zespół zgranych profesjonalistów, którzy łączą w sobie wiedzę, doświadczenie i fach z miłością i pasją do branży motoryzacyjnej. Dokładają wszelkich starań, aby każda usługa wykonana była na najwyższym poziomie. Dzięki możliwości współpracy zdalnej są w stanie dotrzeć do każdego zakątka Polski – zarówno ze swoim produktem, jak i usługą.