Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Lubin

Ograniczenie emisji szkodliwych dla środowiska spalin jest jednym z najważniejszych zadań stojących przed współczesną motoryzacją. Producenci samochodów muszą robić wszystko, aby ich nowe pojazdy generowały możliwie najmniej spalin. Pod tym względem szczególną rolę odgrywają dwa elementy. Pierwszym z nich jest katalizator, który ogranicza ilość szkodliwych związków w spalinach. Natomiast filtr DPF wychwytuje wszelkie cząstki stałe znajdujące się w spalanym paliwie. Dzięki tym dwóm elementom niemal każdy samochód może obecnie spełniać normy dotyczące dopuszczalnego poziomu emisji spalin.

Oczywiście przy intensywnej eksploatacji pojazdu zużycie opisanych części będzie dużo szybsze. Dlatego firma Kaliński oferuje specjalistyczne czyszczenie filtrów DPF Lubin w samochodach osobowych oraz ciężarowych. Jest to możliwe za sprawą profesjonalnej maszyny Hartridge, która mieści się w naszej siedzibie. Maszyna „wydmuchuje” wszystkie nieczystości za sprawą silnego, sprężonego strumienia powietrza. Toteż jej działanie pozwala nam na usunięcie wszelkich zabrudzeń z wnętrza filtra. Oprócz regeneracji za pomocą wydmuchiwania odnawiamy również filtry poprzez wymianę wkładów. Tak przeprowadzona regeneracja DPF Lubin przywraca filtrowi pełną funkcjonalność.

Nie zapominamy także o drugim z wymienionych elementów. Regeneracja katalizatorów Lubin stanowi kolejną usługę w naszym asortymencie. Tutaj również podstawowym zadaniem jest dokładne czyszczenie katalizatorów Lubin. Aby egzemplarz nadawał się do regeneracji, należy pozbyć się wszelkich zanieczyszczeń i drobinek sadzy.

W przypadku samochodów osobowych katalizatory są regenerowane poprzez wymianę wkładu. Jednak auta ciężarowe generują znacznie więcej zanieczyszczeń, przez co trudniej je usunąć. W przypadku przeprowadzamy wypalanie katalizatorów Lubin w specjalnym piecu.

Dlaczego warto korzystać z takich usług? Ponieważ cena regenerowanych filtrów DPF oraz katalizatorów jest znacznie niższa od ceny fabrycznie nowych części. Nasi klienci mogą łatwo zamawiać takie części, albowiem firma Kaliński prowadzi sprzedaż wysyłkową. Dzięki temu nasze produkty są dostępne dla wszystkich kierowców i firm w Polsce. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą sklepu Kaliński.