Naprawa, czyszczenie i regeneracja filtrów DPF maszyn rolniczych

Dbałość o środowisko dotyczy nie tylko samochodów osobowych i ciężarowych, również w przypadku maszyn rolniczych musimy dbać o nasze wspólne dobro. Różnego rodzaju normy obowiązują także w przypadku maszyn rolniczych. Pomocne w przystosowaniu tworzonego sprzętu do wspomnianych norm są instalowane w maszynach filtry DPF oraz katalizatory. Są one powszechnie wykorzystywane we wszystkich pojazdach napędzanych silnikami diesla. Dzięki nim można ograniczyć ilość szkodliwych związków powstających w czasie spalania paliwa, gdyż DPF wychwytuje większość tzw. cząstek stałych.

Oczywiście z upływem czasu żywotność filtra DPF wyraźnie się zmniejsza. Co prawda, usterki techniczne i uszkodzenia tego elementu zdarzają się stosunkowo rzadko. Jednak znacznie częstszym problemem w przypadku filtrów DPF jest ich zapchanie. Następuje ono na skutek nagromadzenia się drobinek sadzy i innych zanieczyszczeń we wnętrzu filtra. Co należy zrobić w takiej sytuacji?

Niektórzy rolnicy decydują się wtedy na zakup nowego filtra i po prostu wymieniają zapchany egzemplarz. Istnieje jednak tańsze rozwiązanie tego kłopotu. Jeśli bowiem filtr nie jest uszkodzony mechanicznie, dobrą alternatywą będzie regeneracja DPF maszyn rolniczych. Jak sama nazwa wskazuje, pozwala ona na regenerację filtra, czyli przywrócenie mu dawnej sprawności. Oczywiście nasz serwis zajmuje się regeneracją filtrów i katalizatorów do maszyn rolniczych, w tym traktorów, ciągników siodłowych, kombajnów, siewników, sieczkarni itp.

Nasza firma specjalizuje się w realizowaniu zleceń różnego typu. W zależności od stanu filtra korzystamy z dwóch metod regeneracji. Czyszczenie DPF maszyn rolniczych to stosunkowo łatwy proces zakładający usunięcie zanieczyszczeń blokujących przepustowość filtra. Można to zrobić przy użyciu silnego strumienia powietrza lub bardzo wysokiej temperatury. Jeżeli jednak czyszczenie nie wchodzi w grę, naprawa DPF maszyn rolniczych jest możliwa poprzez wymianę wkładu filtra. Wymiana wkładu filtra jest dziś najbardziej niezawodnym sposobem.

W naszym warsztacie po każdej zakończonej usłudze sprawdzamy przepustowość filtra poprzez wykonanie specjalnego testu. Jego pozytywny odczyt świadczy o udanym przebiegu procesu regeneracji. Warto również pamiętać, że nie trzeba do naszego serwisu przyjeżdżać a wystarczy nam wysłać filtr lub katalizator do regeneracji. Jeśli posiadamy dany element w obszernym magazynie od razu po dokonaniu wpłaty możemy wysłać potrzebną część. Rolnik, który miał problem techniczny w przypadku szybkiej reakcji może już kolejnego dnia dostać potrzebną część i zlecić jej wymianę. Jeżeli są Państwo zainteresowani ofertą regeneracja filtrów DPF lub katalizatorów, zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

 

Słowa kluczowe: regeneracja filtrów DPF maszyn rolniczych, naprawa filtrów DPF maszyn rolniczych, czyszczenie filtrów DPF maszyn rolniczych.