Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Częstochowa

Katalizatory i filtry DPF to jedne z najczęściej serwisowanych przez nas produktów. Oprócz czyszczenia ich, zajmujemy się także sprzedażą nowych oraz regenerowanych części takich producentów jak, między innymi: Volkswagen, Skoda, Toyota, Ford, Mazda, Fiat, Jaguar, Chevrolet, Bentley, Dodge, Ferrari, Chrysler, a nawet Porsche. Filtry DPF i katalizatory to części samochodowe, które ulegają zużyciu lub zapchaniu. Aby przywrócić ich pełną sprawność zalecane jest zakupienie całkiem nowych części i ich zamiana z zużytymi lub regeneracja DPF Częstochowa i regeneracja katalizatorów Częstochowa – usługi dostępne w ofercie firmy Kaliński.

Koszt regeneracji lub zakupu zregenerowanego produktu jest z reguły niższy niż zakup nowych części. Czyszczenie katalizatorów Częstochowa to również działanie ekologiczne, ponieważ nadaje sprawność istniejącej już części, zamiast produkowania całkiem nowych podzespołów. Regeneracja w naszej firmie odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który pozwala na skuteczne wypalanie katalizatorów Częstochowa. Procedurze tej poddajemy wyłącznie oryginalne części.

Czyszczenie filtrów DPF Częstochowa polega na wypalaniu zanieczyszczeń i gromadzącej się w mikrokanalikach sadzy, wysoką temperaturą (600 stopni Celsjusza) w piecu. Nieczystości ulegają spaleniu na popiół, który wydmuchiwany jest przy pomocy sprężonego powietrza, zbierany w specjalnie do tego przygotowany pojemnik i utylizowany. Dzięki temu, filtry DPF oraz katalizatory po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe i są idealnie sprawne.

Niektóre zakłady proponują czyszczenie filtrów DPF i katalizatorów za pomocą wody. My stanowczo to odradzamy. Woda w połączeniu z sadzą powoduje zmniejszenie przepustowości spalin, co szkodzi pojazdom, a części znacznie szybciej ulegają zużyciu. Nie warto też samodzielnie zabierać się za regenerację, gdyż nieumiejętna ingerencja we wrażliwe części, na przykład wkłady ceramiczne filtrów DPF, kończy się zazwyczaj trwałym uszkodzeniem.