Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Częstochowa

Katalizatory i filtry DPF to jedne z najczęściej serwisowanych przez nas produktów. Oprócz czyszczenia ich, zajmujemy się także sprzedażą nowych oraz regenerowanych części takich producentów jak, między innymi: Volkswagen, Skoda, Toyota, Ford, Mazda, Fiat, Jaguar, Chevrolet, Bentley, Dodge, Ferrari, Chrysler, a nawet Porsche. Filtry DPF i katalizatory to części samochodowe, które ulegają zużyciu lub zapchaniu. Aby przywrócić ich pełną sprawność zalecane jest zakupienie całkiem nowych części i ich zamiana z zużytymi lub regeneracja DPF Częstochowa i regeneracja katalizatorów Częstochowa – usługi dostępne w ofercie firmy Kaliński.

Koszt regeneracji lub zakupu zregenerowanego produktu jest z reguły niższy niż zakup nowych części. Czyszczenie katalizatorów Częstochowa to również działanie ekologiczne, ponieważ nadaje sprawność istniejącej już części, zamiast produkowania całkiem nowych podzespołów. Regeneracja w naszej firmie odbywa się przy pomocy specjalistycznego sprzętu, który pozwala na skuteczne wypalanie katalizatorów Częstochowa. Procedurze tej poddajemy wyłącznie oryginalne części.

Czyszczenie filtrów DPF Częstochowa polega na wypalaniu zanieczyszczeń i gromadzącej się w mikrokanalikach sadzy, wysoką temperaturą (600 stopni Celsjusza) w piecu. Nieczystości ulegają spaleniu na popiół, który wydmuchiwany jest przy pomocy sprężonego powietrza, zbierany w specjalnie do tego przygotowany pojemnik i utylizowany. Dzięki temu, filtry DPF oraz katalizatory po wyczyszczeniu wyglądają jak nowe i są idealnie sprawne.

Niektóre zakłady proponują czyszczenie filtrów DPF i katalizatorów za pomocą wody. My stanowczo to odradzamy. Woda w połączeniu z sadzą powoduje zmniejszenie przepustowości spalin, co szkodzi pojazdom, a części znacznie szybciej ulegają zużyciu. Nie warto też samodzielnie zabierać się za regenerację, gdyż nieumiejętna ingerencja we wrażliwe części, na przykład wkłady ceramiczne filtrów DPF, kończy się zazwyczaj trwałym uszkodzeniem.

    Wybierz dział do kontaktu

    Serwis stacjonarnySklep internetowy

    Wypełnienie i wysyłanie formularza kontaktowego oznacza Twoją prośbę o skontaktowanie się z Tobą w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną przez Ciebie wiadomość. Odpowiedź zostanie udzielona na podany przez Ciebie adres e-mail.