Maszyny robocze

maszyny rolnicze, budowlane, wózki widłowe, ładowarki, pojazdy szynowe, agregaty

Dział maszyn roboczych koncentruje się na usługach i produktach dla maszyn służących przemysłowi. W ramach naszych działań głównie skupiamy się na modyfikacjach oraz dostosowaniu układów wydechowych do specyfiki danego pojazdu.

Zajmujemy się regeneracją filtrów cząstek stałych i katalizatorów w maszynach rolniczych, budowlanych, wózkach widłowych i pojazdach szynowych.

Realizowane usługi

Katalizatory
Przepisy dotyczące pojazdów roboczych podobnie jak w pojazdach ciężarowych obligują ich właścicieli do posiadania katalizatorów SCR, które spełniają normę emisji spalin Euro 5 oraz Euro 6. W naszej ofercie znajdują się nowe oraz regenerowane katalizatory. W ramach naszych usług wykonujemy również regenerację katalizatorów klienta.
Tłumiki i rury
Układy wydechowe w pojazdach roboczych mają bardzo różnorodne kształty i długość. Tworzymy od podstaw, na indywidualne zamówienia nowe tłumiki lub korzystamy z innych producentów dostarczając klientom potrzebne podzespoły.
Filtry DPF
Oprócz katalizatorów w naszej ofercie posiadamy również filtry cząstek stałych do maszyn roboczych. Zajmujemy się sprzedażą nowych oraz regenerowanych filtrów, które sami czyścimy.
Modyfikacje
Podejmując się modyfikacji kierujemy się głównie funkcjonalnością, jaką ma spełniać dany układ wydechowy. Ze względu na nasz obszerny magazyn oraz dział produkcji w szybki sposób możemy przejść do modyfikacji układów.

Usługi – Adam ciężarowe

Najczęściej zadawane pytania
Tak, jesteśmy w stanie dorobić układ do danej maszyny według określonej specyfikacji. W tym celu konieczne jest przesłanie zdjęcia lub rysunku technicznego danego elementu. Niekiedy wymagane jest również przesłanie „starego” elementu, które będzie stanowił dla nas wzór.
Koszt oraz czas wykonania układu wydechowego zależny jest od stopnia trudności wykonania elementu a także ilości naszych obecnych zleceń. Tworzenie indywidualnych realizacji to koszt kilku tysięcy złotych a średni czas realizacji to zazwyczaj kilka dni.
Regenerujemy zarówno katalizatory jak i filtry DPF. Regeneracja polega na oczyszczeniu wkładu z sadzy i popiołu lub wymianie wkładu ceramicznego na nowy.
Najczęściej do budowy układu wydechowego wykorzystujemy stal nierdzewną, ponieważ jest bardziej trwalsza i odporniejsza na warunki atmosferyczne niż stal zwykła aluminizowana. Koszt stali nierdzewnej jest niewiele wyższy, a jakość i trwałość o wiele lepsza niż jej tańsze odpowiedniki.

Przykładowe realizacje