Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Jelenia Góra

Katalizator auta to część układu wydechowego, która równocześnie spełnia funkcję pozasilnikowego systemu, który zmniejsza liczbę szkodliwych składników spalin. Filtry DPF natomiast służą zatrzymywaniu cząstek stałych (czyli sadzy) ze spalin i ich wypalaniu wewnątrz. Szybko jednak ulegają zużyciu lub zapchaniu, które przyspiesza również używanie słabej jakości paliwa i zbyt rzadka wymiana oleju silnikowego lub filtrów paliwowych. Przywrócenie im pełnej sprawności jest możliwe za pomocą dwóch metod: zakupu nowych części lub naprawy zapchanych. Firma Kaliński oferuje nie tylko sprzedaż katalizatorów i filtrów DPF takich producentów, jak: Toyota, Skoda, Volkswagen, Ford, Fiat, czy Mazda, Jaguar, Bentley, Ferrari, Dodge, Chevrolet, a nawet Porsche. Coraz bardziej popularna staje się usługa – regeneracja DPF Jelenia Góra i regeneracja katalizatorów Jelenie Góra.

Niektórzy czyszczą części samochodowe wodą, ale to tylko pozorna regeneracja, bowiem połączenie sadzy z wodą skutkuje zmniejszeniem przepustowości spalin. Części szybko ulegają ponownemu zanieczyszczeniu i przestają działać prawidłowo. Nie popłaca też samodzielna próba regeneracji, gdyż każda ingerencja we wrażliwe wnętrza części samochodowych, może skutkować trwałym uszkodzeniem.

Czyszczenie katalizatorów Jelenia Góra oraz czyszczenie DPF Jelenia Góra to zdecydowanie tańsza opcja przywrócenia sprawności pojazdowi. Jest też działaniem proekologicznym, ponieważ zamiast produkować nowe podzespoły, używane są obecne. Wypalanie katalizatorów Jelenia Góra odbywa się przy użyciu bardzo wysokiej temperatury 600 stopni. Spalanie sadzy i innych zanieczyszczeń, które zalegają w tunelikach części przeprowadzane jest w specjalistycznym brytyjskim piecu Hartridge. Urządzenie to rekomendowane jest przez takie marki jak Scania, DAF, czy Volvo. Po wypaleniu z zanieczyszczeń zostaje popiół, który wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem do pojemnika, a następnie utylizowany. Katalizatory i filtry DPF poddane tej procedurze stają się sprawne jak nowe.