Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Trzebinia

Każdy pojazd spalinowy (samochód osobowy, ciężarowy, czy maszyna rolnicza, budowlana) ma w swoim układzie wydechowym katalizatory i filtry DPF. Dzięki nim minimalizuje się emisja szkodliwych dla zdrowia i środowiska spalin – poprawia się więc jakość naszego powietrza. To niezwykle ważna funkcja. Ale przy eksploatacji z czasem zbiera się coraz więcej zanieczyszczeń i sadzy w tych właśnie częściach, przez co nie są w stanie funkcjonować tak dobrze jak przy nowości. Wówczas niezbędne jest zakupienie nowych części lub regeneracja katalizatorów (Trzebinia) oraz czyszczenie filtrów DPF (Trzebinia).

Najskuteczniejszy procesem do pozbycia się sadzy z części układu wydechowego jest wypalanie katalizatorów (Trzebinia). W firmie Kaliński korzystamy z tej właśnie metody wykorzystując do tego specjalistyczne urządzenie polecane przez największych producentów samochodów i części samochodowych – piec marki Hartridge. Regeneracja DPF (Trzebinia) odbywa się w piecu “na sucho”, przy pomocy bardzo wysokich temperatur. Powoduje to, iż zgromadzona w mikrokanalikach sadza wypala się, a powstały z niej popiół wydmuchujemy sprężonym powietrzem. Istnieje też możliwość pozbywania się zanieczyszczeń za pomocą wody, ale stanowczo odradzamy ją, gdyż podczas usuwania sadzy wypłukiwane są również metale – istotne dla prawidłowego funkcjonowania filtrów DPF i katalizatorów. Wypalaniu nie podlegają jednak katalizatory w pojazdach osobowych, te są regenerowane poprzez wymianę wkładów. Wymianę wkładów w pełni regeneruje filtry i katalizatory.

Czyszczenie filtrów DPF (Trzebinia) to jedna z usług, jakie chętnie wykonamy dla Państwa. Firma Kaliński to zespół zgranych ze sobą profesjonalistów, którzy dzięki zdobywanej przez wiele lat wiedzy i umiejętnościom potrafią pomóc przywrócić sprawność Państwa pojazdom. Oprócz usług prowadzimy także sprzedaż produktów niezbędnych dla branży motoryzacyjnej, a docieramy wszędzie tam, gdzie jest w stanie dojechać kurier. Dlatego nieważne, z której części Polski prześlą nam Państwo swoje katalizatory i filtry DPF do regeneracji – wykonamy to na najwyższym poziomie dbając o każdy detal.