Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Brzesko

Usterki układu wydechowego często biorą się z niewłaściwej pracy katalizatora lub filtru cząstek stałych. Dlaczego te elementy są tak podatne na awarie? Wynika to w głównej mierze z faktu, że w ich wnętrzu gromadzą się drobiny spalin i innych zanieczyszczeń. Z czasem ich ilość doprowadza do częściowej niedrożności, a nawet całkowitego zapchania katalizatora lub filtru. Wówczas jedynym rozwiązaniem, poza zakupem nowej części, okazuje się regeneracja katalizatorów Brzesko oraz regeneracja DPF Brzesko.

Na czym polegają obydwa procesy? Głównym założeniem regeneracji jest przywrócenie katalizatorowi lub filtrowi cząstek stałych pełnej sprawności. Można to osiągnąć na dwa sposoby. Pierwszych z nich jest dokładne czyszczenie zabrudzonego egzemplarza. Jeżeli chodzi o czyszczenie katalizatorów Brzesko, nasza firma wykonuje je wyłącznie w przypadku części montowanych w samochodach ciężarowych. Czyszczenie polega na pozbyciu się zanieczyszczeń przy pomocy specjalnej maszyny Hartridge. Umożliwia ona usunięcie brudu za sprawą powietrza pod ciśnieniem, które skutecznie wydmuchuje sadzę i popiół. Maszyna Hartridge umożliwia również wypalanie katalizatorów Brzesko. Wysoka temperatura doskonale radzi sobie z większością zabrudzeń. Dopiero gdy obydwie wymienione metody zawiodą, korzystamy z drugiego sposobu, czyli wymiany wkładu. Montaż nowego wkładu przywraca części pełną sprawność, o ile nie ma ona żadnych uszkodzeń mechanicznych. Co istotne, wymiana wkładu jest podstawową metodą regeneracji katalizatorów montowanych w autach osobowych.

Czyszczenie filtrów DPF Brzesko wygląda bardzo podobnie. Większość zapchanych egzemplarzy odzyskuje sprawność już po samym wyczyszczeniu. Pozostałe sprawne technicznie filtry można zregenerować poprzez wymianę wkładu. Dotyczy to zarówno filtrów stosowanych w samochodach osobowych, jak i ciężarowych.

Mieszkańcy Brzeska i okolicznych miejscowości mogą skorzystać z naszego systemu sprzedaży wysyłkowej. Dzięki temu produkty marki Kaliński dotrą do Państwa szybko i bezpieczenie. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.