Naprawa tłumików i rur wydechowych

 

Tłumiki stanowią bardzo ważny element układu wydechowego, każdy samochód a nawet pojazd z silnikiem spalinowym musi posiadać tłumik. Tłumiki odpowiedzialne są za odprowadzanie spalin z silnika pojazdu. Oprócz odprowadzania spalin tłumiki pełnią funkcję tłumienia dźwięku. Tłumiki są najczęściej ostatnim elementem układu wydechowego. Zakończeniem tłumika może być dodatkowo zamontowana ozdobna końcówka wydechu.

Układ wydechowy może składać się z kilku tłumików – tłumika drgań (elementu elastycznego), tłumika początkowego, tłumika środkowego, tłumika końcowego oraz z rury wydechowej, końcowej. Tłumik początkowy zazwyczaj jest cylindryczną rurą, o dużej średnicy. Tłumik środkowy często składa się z rur stalowych o różnym kształcie. Natomiast tłumik końcowy ma bardzo różne kształty, niekiedy ma kształt cylindryczny, jest dosyć szeroki i podobny do tłumika początkowego, ale coraz częściej ze względów konstrukcyjnych i ograniczonej przestrzeni jest on dopasowany kształtem do miejsca w płycie podłogowej. 

W ramach naprawy układów wydechowych zajmujemy się wymianą tłumików, spawaniem tłumików czy regeneracją tłumików. Usługi dotyczące naprawy wydechów dedykujemy głównie mieszkańcom Poznania oraz okolic. Mamy jednak klientów, którzy pojawiają się w naszym serwisie z dalszych obszarów regionu a nawet całego kraju. Serwis Kaliński znajduje się w Chybach, blisko drogi wojewódzkiej numer 184 oraz zachodniej obwodnicy Poznania, drogi S-11. Bardzo łatwo i szybko można dojechać do naszej firmy.

W naszej ofercie znajdują się m.in. tłumiki do pojazdów osobowych, motocyklowych, ciężarowych, maszyn roboczych. Wszystkie produkty można znaleźć w sklepie internetowym, pod adresem Kalinski.pl/sklep. W sklepie poznamy jaka jest cena tłumików. Jeśli chcemy natomiast poznać koszt naprawy tłumików i ich montażu najlepiej skontaktować się z nami telefonicznie.

Jesteśmy dystrybutorem tłumików najlepszych producentów, takich jak Bosal, Walker czy też Imasaf. Sprzedajemy również produkty polskich firm, m.in. marki Polmostrów. Ze względu na bogate zaplecze oraz sprzęt zajmujemy się również produkcją tłumików pod marką własną – Kaliński. Głównie tworzymy tłumiki motocyklowe, ale także rekonstruujemy, odnawiamy czy odtwarzamy tłumiki do pojazdów zabytkowych, sportowych na specjalne zamówienia.

Atutem współpracy z nami jest dostępność produktów. W naszym magazynie posiadamy kilkadziesiąt tysięcy produktów, w tym tłumików. Obszerny magazyn pozwala nam na realizację zamówień w maksymalnie dwa dni po jego złożeniu. Możemy dosłać tłumik do wybranego serwisu jak i bezpośrednio do domu klienta.

Na przełomie lat działalności naszej firmy zaszły bardzo duże zmiany dotyczące tłumików. Obecnie tłumiki produkowane są z coraz trwalszych i doskonalszych materiałów, co ma zdecydowany wpływ na przedłużenie się ich żywotność. Dziś tłumiki zaliczamy do mało awaryjnych podzespołów samochodowych.