Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Tychy

Wieloletnie doświadczenie, a także zatrudnieni fachowcy sprawiają, że nasze usługi motoryzacyjne świadczymy profesjonalnie, tak aby w pełni odpowiedzieć na potrzeby naszych Klientów. Układ wydechowy odpowiada nie tylko za zmniejszenie ilości spalin oraz innych szkodliwych substancji, ale także ma wpływ na prawidłową pracę silnika. Dlatego też tak ważna jest regeneracja katalizatorów i czyszczenie filtrów DPF.

Zakres świadczonych usług

Mimo tego, że usługi stacjonarnie świadczymy pod Poznaniem, klientom mieszkającym w Tychach oferujemy zdalne czyszczenie katalizatorów. Wystarczy po dokonaniu transakcji wysłać element do nas, a my go naprawimy lub gdy regeneracja nie będzie możliwa wymienimy na nowy (takie rozwiązanie w niektórych przypadkach jest bardziej opłacalne finansowo). Po otrzymaniu naprawionego filtra DPF Klient weryfikuje jego stan i w razie jakichkolwiek problemów może się z nami skontaktować w tej sprawie.

Wypalanie katalizatorów i czyszczenie filtrów DPF – koszty

Cena naprawy zależy od kilku czynników, przede wszystkim jednak wpływ na nią ma ilość wysycenia metalami szlachetnymi, takimi jak pallad, platyna czy rod. Zarówno w przypadku filtrów DPF w samochodach osobowych, jak i ciężarowych znaczenie ma również stan obudowy, która nie może być w żaden sposób uszkodzona, np. pęknięta. Regeneracja DPF lub katalizatorów dotyczy jedynie części oryginalnych, nie podejmujemy się naprawy zamienników.

Czyszczenie katalizatorów – Tychy – kiedy jest konieczne?

O tym, że układ wydechowy nie działa prawidłowo mogą świadczyć różne objawy. Najczęściej są to zmniejszone osiągi, czarny dym wydobywający się z rury wydechowej, a także problemy z rozruchem przy jednoczesnym dużym poborze paliwa. Wszystkie z nich mogą świadczyć o zapchaniu się silnika, np. poprzez znajdującą się w układzie wydechowym zbyt dużą ilość spalin. W naszym warsztacie zajmujemy się regeneracją oraz czyszczeniem filtrów “na sucho”, które pomaga w szybki i skuteczny sposób pozbyć się resztek sadzy i przywrócić elementy układu do sprawności.