Naprawa, czyszczenie i regeneracja katalizatorów busów i autobusów

 

Współczesna komunikacja miejska opiera się w głównej mierze na autobusach oraz ich mniejszych odpowiednikach, m.in. mini busach, busach. Zazwyczaj takie pojazdy kursują kilkanaście razy dziennie, a więc jest to bardzo intensywna eksploatacja. Tym samym przekłada się ona na zdecydowanie szybsze zużycie niektórych elementów oraz podzespołów. Dlatego właściciele firm przewozowych muszą stale kontrolować stan techniczny posiadanych busów. z reguły wymagają częstszych wymian niż egzemplarze montowane w autach osobowych.

Co jasne, autobusy przez większą część trasy kursują ze znacznym obciążeniem. To zaś wpływa na wyższe zużycie paliwa. Naturalnie część spalin zostaje oczyszczona ze szkodliwych związków dzięki pracy katalizatora. Niestety, katalizator to jeden z tych elementów, który może zużywać się stosunkowo szybko. Jeżeli dojdzie do jego zapchania, autobus niemal od razu zostanie wyłączony z użytku i nie będzie mógł wozić pasażerów.. Jak wówczas wygląda naprawa katalizatorów busów/autobusów?

Wbrew pozorom zapchanych katalizatorów wcale nie trzeba wymieniać. O ile są one sprawne pod względem technicznym, zazwyczaj można przywrócić im dawną funkcjonalność. Kluczową rolę odgrywa tutaj regeneracja katalizatorów busów/autobusów. Jako firma Kaliński specjalizujemy się w tego typu usługach.

Nasze doświadczenie pokazuje, że zazwyczaj odpowiednim rozwiązaniem w przypadku zapchania jest czyszczenie katalizatorów busów/autobusów. Jak sama nazwa wskazuje, proces ten zakłada usunięcie wszystkich zanieczyszczeń zgromadzonych we wkładzie danego egzemplarza. W przypadku katalizatorów najłatwiej je wyczyścić za pomocą wymiany wkładów. Usuwając wkład katalizatora usuwamy również wszelkie zanieczyszczenia z jego wnętrza. Stosowana przez nas metoda przywraca sprawność katalizatora i pozwala na dalsze użytkowanie pojazdu.

Dzięki specjalistycznemu wyposażeniu możemy zregenerować katalizator w każdym pojeździe, m.in. w mini busami, busach, autobusach czy camperach itp. Serwisując katalizatory najpierw przeprowadzamy oględziny przekazanego egzemplarza, na tej podstawie określamy jego stan i przystępujemy do wymiany. Z naszych usług można skorzystać zarówno stacjonarnie w serwisie oraz wysyłkowo. Wielu klientów przesyła nam wymontowane katalizatory do busów/autobusów. Po wykonaniu regeneracji odsyłamy sprawny katalizator. Jeśli natomiast mamy identyczną cześć w naszym obszernym magazynie od razu po potwierdzeniu zlecenia i dokonaniu płatności zlecamy wysyłkę katalizator. Wiemy jak ważnym w branży transportowej jest czas, dlatego staramy go ograniczyć do niezbędnego minimum. Zajmujemy się regeneracją katalizatorów takich marek jak Mercedes, MAN, Solaris, DAF czy DAF ale też mniej popularnych marek.

Oprócz świadczenia takiej usługi jak naprawa katalizatorów busów/autobusów oczywiście zajmujemy się również sprzedażą nowych części do układów wydechowych, takich jak katalizatory, filtry cząstek stałych.