Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Poznań Rataje

 

Katalizator to część samochodowa zamontowana w metalowej obudowie pod autem (zazwyczaj za kolektorem wydechowym), której zadaniem jest zobojętnianie spalin na tyle, aby stawały się jak najmniejszym zagrożeniem dla zdrowia ludzi i stanu środowiska. Podobną funkcję spełniają również filtry DPF (filtry cząstek stałych). Obie części narażone są na ciężkie warunki pracy, między innymi dlatego, że cały układ wydechowy w trakcie swojej pracy emituje drgania i wibracje, które wpływają na sprawność elementów pojazdu. Ponadto katalizator poddawany jest dużym przeciążeniom cieplnym (z powodu spalin o temperaturze 600 stopni Celsjusza oraz z racji temperatury na zewnątrz). Katalizator zużywa się też przez samą eksploatację. Uśredniając, okazuje się, że po przebiegu około 200 000 kilometrów może wymagać wymiany.

Gdy katalizator lub filtry DPF przestaną spełniać swoje funkcje, może wymienić je na całkiem nowe części i na nowo cieszyć się pełną sprawnością auta. W firmie Kaliński jest jednak dostępna także bardziej ekonomiczna opcja – regeneracja katalizatorów Poznań Rataje oraz regeneracja filtrów DPF Poznań Rataje. Podczas procesu, jakim jest naprawa katalizatorów Poznań Rataje wykorzystywany jest wysokiej klasy specjalistyczne urządzenie brytyjskiej marki Hartridge, w którym pod wpływem bardzo wysokiej temperatury (600 stopni) wypalane są wszelkie zanieczyszczenia i sadza, a części odzyskują sprawność. Zanieczyszczenia mogą być także dzięki maszynie Hartridge DPF 300 wydmuchiwane z kanalików filtra cząstek stałych. Regeneracja polega także na wymianie wkładów ceramicznych (głównie jeśli chodzi o samochody osobowe). Czyszczenie katalizatora Poznań Rataje przeprowadzane jest przez profesjonalny zespół doświadczonych specjalistów firmy Kaliński, którzy przez wiele lat zdobywali wiedzę i doświadczenie, aby jak najskuteczniej i bezpiecznie przeprowadzać tego typu naprawy.

Dzięki efektywnej pracy ze specjalistycznym sprzętem najwyższej technologii, czyszczenie katalizatora Poznań Rataje i regeneracja filtrów cząstek stałych Poznań Rataje przebiega szybko, sprawnie, a w efekcie klienci cieszą się ponownie sprawnymi częściami auta.

 

 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów poznań rataje, czyszczenie katalizatora poznań rataje, naprawa katalizatora poznań rataje, regeneracja filtrów dpf poznań rataje, regeneracja filtrów cząstek stałych poznań rataje