Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Olkusz

Jednym z elementów układu wydechowego, który znacznie wpływa na jakość powietrza jest katalizator oraz współdziałające z nim filtry DPF. Z powodu eksploatacji pojazdu spalinowego: auta osobowego, auta ciężarowego lub maszyny rolniczej, na częściach tych osiada sadza i inne zanieczyszczenia, które utrudniają ich pracę. Aby przywrócić ich poprawne funkcjonowanie należy wymienić zużyte części na zupełnie nowe lub powierzyć je firmie Kaliński w celu regeneracji.

Regeneracja katalizatorów (Olkusz) to usługa polegająca na czyszczeniu części układu wydechowego z zalegających w nich drobinek sadzy. Takie czyszczenie katalizatorów (Olkusz) odbywa się kilkoma metodami, jednak firma Kaliński po wielu latach doświadczenia wie już, że najskuteczniejsze jest wypalanie katalizatorów (Olkusz), podczas którego używany jest specjalny piec marki Hartridge. Piec ten rekomendowany jest przez największych i najważniejszych producentów samochodów i części samochodowych. W urządzeniu tym części poddawane obróbce przez wysokie temperatury i wypalane “na sucho”, dzięki czemu zgromadzona w mikrokanalikach sadza spala się, a popiół, który po niej zostaje wydmuchiwany jest sprężonym powietrzem. W ten sposób po zanieczyszczeniach w katalizatorach i filtrach DPF nie ma śladu. Podczas usługi regeneracja DPF (Olkusz) nie korzystamy z metody wypłukiwania sadzy wodą, ponieważ podczas tego procesu usuwane są również niezbędne do prawidłowego funkcjonowania filtrów, metale. Katalizatory w pojazdach osobowych natomiast są poddawane regeneracji poprzez wymianę wkładów ceramicznych w środku.

Czyszczenie filtrów DPF Olkusz to działanie niezbędne, jeśli chcą Państwo utrzymać katalizatory i filtry w dobrym stanie, aby skutecznie eliminowały szkodliwe spaliny ze środowiska. Prawidłowe ich działanie jest niezbędne, zwłaszcza podczas dłuższych podróży, dlatego powierzenie nam części swojego auta to zdecydowanie dobra decyzja. Nasza usługa wykonywana jest na najwyższym poziomie, wynika to z wiedzy i doświadczenia, które zdobywamy od wielu już lat. Działamy zdalnie w całej Polsce, z naszymi usługami i produktami docieramy do każdego zakątka – wszędzie tam, gdzie jest w stanie dotrzeć kurier. Dlatego wybór firmy Kaliński to zawsze dobry wybór.