Błąd p242f Audi – zapchany lub zablokowany filtr cząstek stałych

 

Samochody Audi od wielu lat cieszą się niesłabnącą popularnością w Polsce. Nic więc dziwnego, że posiadacze takich samochodów szukają informacji o błędach wykrywanych podczas jazdy. Jeżeli komputer rzeczywiście wychwyci jakąś usterkę, zostanie ona zapisana w postaci kodu. Aby zlokalizować źródło problemu, należy odczytać kod przy pomocy komputera diagnostycznego.

Jeśli samochód posiada silnik diesla, komputer może wyświetlić błąd p242f Audi. Oznacza on, że filtr cząstek stałych został częściowo zablokowany lub całkowicie zapchany. Zazwyczaj przyczyną takiego problemu jest nagromadzenie się drobinek sadzy, które pokryły wnętrze filtra DPF i doprowadziły do spadku przepustowości. Zapchanie filtra DPF objawia się między innymi: spadkiem mocy silnika, czarnym dymem z wydechu oraz podwyższeniem temperatury silnika. Dlatego usterka tego typu powinna zostać szybko usunięta. W przeciwnym razie zapchany filtr cząstek stałych może doprowadzić nawet do całkowitego unieruchomienia silnika.

Aby mieć pewność co do przyczyny, warto sprawdzić, co dokładnie wywołało błąd p242f Audi. W tym celu wystarczy udać się do warsztatu i wykonać test przepustowości filtra DPF. Przy negatywnym wyniku warto skorzystać z usługi regeneracji filtra, która polega na usunięciu zanieczyszczeń zalegających w jego wnętrzu. Nasza firma już od dawna zajmuje się regeneracją zużytych filtrów DPF oraz katalizatorów. Z tego powodu możemy zachęcić kierowców borykających się z tym problemem do skorzystania z naszej oferty.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, GPF, FAP, DPF, serwis katalizatorów, serwis DPF, Poznań, układy wydechowe, błąd p242f Audi, zapchany DPF