Błąd p2002 Volkswagen – filtr cząstek stałych DPF zapchany

 

Dzięki obecności komputera samochodowego kierowca może szybko otrzymać powiadomienie o ewentualnych problemach związanych z działaniem pojazdu. Co istotne, komputer zapisuje takie sygnały w postaci specjalnych kodów. Jednym z nich jest kod posiadający oznaczenie p2002. Jak należy interpretować taki symbol?

Błąd p2002 Volkswagen sygnalizuje zapchanie filtra cząstek stałych (DPF). Taki komunikat wyświetla się w momencie, gdy przepustowość tego elementu spada poniżej określonego poziomu. Zazwyczaj wynika to z nagromadzenia cząsteczek sadzy, których obecność powoduje wzrost ciśnienia spalin. Jeżeli taka sytuacja będzie się utrzymywać, doprowadzi ona z czasem do całkowitego zapchania filtra DPF. To z kolei może skutkować unieruchomieniem silnika oraz wieloma innymi problemami.

Jak więc należy reagować na błąd p2002 Volkswagen? Najważniejszym krokiem będzie udanie się do mechanika, który skontroluje przepustowość filtra DPF. Gdy specjalista stwierdzi zapchanie tego elementu, trzeba będzie zadbać o jego wymianę lub naprawę. Na szczęście nasza firma wykonuje profesjonalną usługę regeneracji DPF, która pozwala na przywrócenie filtrowi dawnej sprawności. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, GPF, FAP, DPF, serwis katalizatorów, serwis DPF, Poznań, układy wydechowe, błąd p2002 Volkswagen, zapchany DPF