Błąd p2002 Toyota – niski przepływ w filtrze cząstek stałych

 

Komputery samochodowe odpowiadają za informowanie kierowcy o pojawiających się błędach. Bardzo często taki komunikat zostaje wyświetlony w formie określonego kodu. Przykładowo, właściciele samochodów marki Toyota mogli natrafić na błąd oznaczony symbolem p2002. Co oznacza kod p2002 Toyota i jak na niego zareagować?

Ten symbol błędu oznacza niski przepływ w filtrze cząstek stałych. Jeżeli kierowca zobaczy taki komunikat, oznacza to, że filtr DPF prawdopodobnie uległ zapchaniu. Dzieje się tak w momencie, gdy zanieczyszczenia zgromadzone we wnętrzu filtra skutkują spadkiem jego przepustowości. Innymi słowy, w filtrze cząstek stałych na wskutek nagromadzenia sadzy wzrasta ciśnienie spalin co w dalszej eksploatacji może prowadzić do całkowitego zapchania Filtra DPF czego skutkiem może być nawet unieruchomienie silnika.

Błąd p2002 Toyota jest więc sygnałem świadczącym o konieczności skontrolowania stanu filtra DPF. Jeśli jego przepustowość rzeczywiście będzie zbyt niska, warto pomyśleć o regeneracji takiego egzemplarza. W tym celu zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Firma Kaliński świadczy bowiem profesjonalne usługi w zakresie regeneracji katalizatorów oraz filtrów DPF.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, GPF, FAP, DPF, serwis katalizatorów, serwis DPF, Poznań, układy wydechowe, błąd p2002 Toyota, zapchany DPF