Błąd p2002 Nissan – wydajność filtra DPF poniżej progu

 

Niegdyś kierowcy musieli bacznie obserwować pracę swojego samochodu, aby wychwycić sygnały mogące świadczyć o ewentualnych usterkach. Dzisiaj w tym zadaniu pomagają im systemy komputerowe, które rejestrują wszelkie niepokojące błędy. Każda taka sytuacja zostaje zapisana w formie określonego kodu.

Jednakże samo odczytanie wspomnianego kodu wymaga dobrej znajomości poszczególnych oznaczeń. Błąd p2002 Nissan pojawia się w chwili, gdy wydajność filtra DPF spadnie poniżej minimalnego poziomu. Może to oznaczać, że wkład filtra uległ częściowemu zapchaniu. Jeżeli popiół i drobinki sadzy nie zostaną usunięte z jego wnętrza, filtr DPF z czasem utraci resztki przepustowości.

Niestety, opisana sytuacja nieuchronnie prowadzi do unieruchomienia silnika. Dlatego błąd p2002 Nissan jest komunikatem, którego nie wolno zignorować. Jeśli komputer wyświetli to oznaczenie, kierowca powinien od razu sprawdzić pracę filtra. Przy wykrytych nieprawidłowościach należy zadbać o regenerację DPF. Jest to proces polegający na usunięciu zanieczyszczeń z wnętrza filtra, a co za tym idzie – przywrócenie mu pełnej przepustowości. Nasza firma zapewnia profesjonalną regenerację filtrów DPF przeznaczonych do montażu zarówno w samochodach osobowych, jak i ciężarowych. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, GPF, FAP, DPF, serwis katalizatorów, serwis DPF, Poznań, układy wydechowe, błąd p2002 Nissan, zapchany DPF,