Błąd p2002 Mercedes – sprawność filtra cząstek stałych DPF poniżej progu

 

Poprawnie działający filtr DPF zapewnia skuteczne wychwytywanie cząstek stałych, które powstają w trakcie spalania paliwa. Podczas tego procesu we wnętrzu filtra mogą jednak odkładać się pewne zanieczyszczenia, takie jak: popiół, drobinki sadzy oraz ciała stałe. Jeżeli będzie ich szczególnie dużo, filtr DPF powoli zacznie tracić przepustowość.

Kierowcy pojazdów marki Mercedes powinni wówczas otrzymać stosowny komunikat. Jest to błąd p2002 Mercedes, który świadczy o spadku sprawności filtra cząstek stałych. Po zobaczeniu takiej adnotacji należy więc udać się do warsztatu w celu wykonania testu przepustowości. Jeżeli mechanik stwierdzi, że filtr DPF uległ zapchaniu, trzeba zadbać o jego wymianę lub naprawę. W przeciwnym wypadku zapchany filtr może doprowadzić nawet do unieruchomienia silnika.

Firma Kaliński specjalizuje się w regenerowaniu filtrów DPF montowanych w samochodach osobowych oraz ciężarowych. Co istotne, dysponujemy specjalistycznym sprzętem, który pozwala nam na skuteczne wykonywanie takich usług. Dlatego zachęcamy wszystkich kierowców do skorzystania z naszej oferty.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, GPF, FAP, DPF, serwis katalizatorów, serwis DPF, Poznań, układy wydechowe, błąd p2002 Mercedes, zapchany DPF.