Błąd p2002 Fiat – zapchany DPF (wymiana lub regeneracja)

 

Wszystkie błędy zapisywane przez komputery samochodowe mają ściśle określony kod. Na tej podstawie można łatwo zidentyfikować usterkę, która została odnotowana w systemie. Błąd p2002 Fiat świadczy o nieprawidłowej pracy filtra cząstek stałych.

Filtry DPF odpowiadają przede wszystkim za oczyszczanie spalin. Niestety, wraz z upływem czasu w ich wnętrzu mogą odkładać się drobinki sadzy i inne zanieczyszczenia. Początkowo nie powodują one żadnych problemów. Jednak błąd p2002 Fiat świadczy o tym, że zanieczyszczenia spowodowały spadek przepustowości filtra. Jeśli nie zostaną one usunięte, filtr zupełnie się zatka, co może skutkować nawet unieruchomieniem silnika. Zapchany filtr DPF jest więc poważnym problemem. W tej sytuacji kierowca ma do wyboru dwa rozwiązania. Pierwszym z nich będzie wymiana filtra. Natomiast drugą i zazwyczaj bardziej opłacalną alternatywą okazuje się regeneracja DPF. Proces ten polega na usunięciu zabrudzeń z wnętrza filtra lub wymianie wkładu znajdującego się w zapchanym egzemplarzu. Obydwa wymienione sposoby umożliwiają przywrócenie filtrowi dawnej przepustowości. Firma Kaliński specjalizuje się w regeneracji filtrów DPF i innych pokrewnych usługach. Dlatego serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą.

Sprawdź ofertę regeneracji pojazdów osobowych w naszym sklepie 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów, regeneracja DPF, serwis DPF, serwis katalizatorów, układy wydechowe, błąd p2002 Fiat, zapchany DPF