Serwis filtrów cząstek stałych DPF, FAP, GPF eng

 
 

Nasza firma powstała w 1992 roku w Chybach na granicy z Kiekrzem, którego w połowie administratorem jest miasto Poznań. Od początku działalności skoncentrowaliśmy nasze działania na wąskiej specjalizacji dotyczącej układów wydechowych. Na przełomie lat i zmian w branży motoryzacyjnej zostaliśmy również specjalistami z takiej dziedziny jak: serwis filtrów cząstek stałych oraz naprawa DPF. Oczywiście oprócz filtrów DPF jesteśmy też serwisem GPF, filtrów, które montowane są w pojazdach z silnikiem benzynowym od roku 2019. Świadczeniem wszystkim tych usług zajmuje się dział pojazdów osobowych a dokładnie dział filtrów i katalizatorów firmy Kaliński.

Nasz serwis DPF, serwis GPF wykonuje usługi montażowe oraz naprawcze w Chybach. Posiadamy sześć stanowisk dedykowanych pojazdom osobowym oraz dwa dla pojazdów ciężarowych. Naprawą filtrów cząstek stałych zajmują się wykwalifikowani mechanicy o bogatym doświadczeniu. Mieliśmy okazję dokonywać napraw DPF w pojazdach wszystkich marek, dokonując różnych rodzajów napraw. Najczęściej stosowana przez nas naprawa filtra cząstek stałych polega na regeneracji filtrów cząstek stałych. Regenerujemy filtry poprzez wypalanie ich w wysokiej temperaturze, około 600 stopni. Rozgrzanie filtra wpływ na poluzowanie sadzy w filtrze, która kolejno jest wydmuchiwana strumieniem powietrza. Metoda jest skuteczna i zdecydowanie mniej ryzykowna od wypłukiwania filtra różnego rodzaju roztworami. Czyszczenie filtrów za pomocą mycia DPF może doprowadzić do wypłukania poza zanieczyszczeniami również metali szlachetnych, bez których filtr cząstek stałych nie będzie mógł prawidłowo spełniać swoich funkcji. Problemem jest również wysuszenie wnętrza filtra. Regenerując filtry stosujemy także metodę polegającą na wymianie wkładu w filtrze cząstek stałych. Zamiana zapchanego wkładu filtrów cząstek stałych przywraca sprawność DPF czy GPF.

Naprawa filtra DPF może również zostać wykonana poprzez wymianę całego filtra. Posiadamy bardzo szeroki wybór filtrów DPF ora katalizatorów. Nasz serwis DPF bazuje głównie na produktach, które znajdują się w magazynie. W magazynie mamy zarówno produkty nowe jak i regenerowane, które są filtrami oryginalnymi produkowanymi specjalnie dla danego pojazdu. Bardzo rzadko stosujemy zamienniki, chociaż one również znajdują się w naszej ofercie.

Naprawa DPF i jej czas uzależniony jest od stopnia skomplikowania usługi, którą należy wykonać. Wymiana może potrwać około godziny niezależnie, czy będzie to filtr regenerowany czy nowy. W przypadku wykonania usługi regeneracji filtra klienta proces jego czyszczenia potrwa około 24 godzin. Istnieje możliwość realizacji usługi wysyłkowo. Filtr może zostać do nas przesłany, kolejno zostanie poddany procesowi regeneracji, następnie odesłany do klienta lub zamontowany w naszym serwisie. Pełną ofertę naszych zregenerowanych filtrów DPF można znaleźć w sklepie internetowym, pod adresem kalinski.pl/sklep. Zapraszamy do Chyb do naszego serwisu DPF, FAP, GPF.