Naprawa, czyszczenie i regeneracja katalizatorów eng

 
 

Katalizatory do pojazdów osobowych oprócz filtrów cząstek stałych należą do jednych z najczęściej sprzedawanych w naszym serwisie produktów. W ofercie mamy katalizatory oryginalne zarówno nowe jak i regenerowane a także takie usługi jak naprawa katalizatorów.

Bardzo często zachęcamy naszych klientów do korzystania z produktów regenerowanych, ponieważ znamy zalety regeneracji katalizatorów. Ze względu na cenę koszt zakupu produktu regenerowanego jest niższy niż w przypadku nowych części. Regeneracja jest również działaniem ekologicznym, polega na nadaniu sprawności istniejącej już części zamiast produkcji nowych podzespołów.

Wiele firm pisząc o regeneracji ma na myśli czyszczenie katalizatorów poprzez ich umycie, za pomocą różnego rodzaju płynów i wody. Wspomniane sposoby często powodują szybkie ponowne zapchanie katalizatora. Regeneracja katalizatorów benzynowych nie różni się od tej stosowanej w pojazdach z silnikiem diesla. Nie musimy wpisywać w wyszukiwarce internetowej haseł „regeneracja katalizatora benzyna”, żeby znaleźć odpowiedni warsztat samochodowy. W obydwu przypadkach w naszym serwisie regeneracja katalizatorów samochodowych polega na wymianie wkładów. Za pomocą wymiany wkładów regenerujemy również filtry DPF. Oprócz wymiany wkładów filtry cząstek stałych są również wypalane w specjalnym piecu, wypalanie katalizatorów nie jest jednak tak skuteczne jak wymiana wkładów.  

Warto podkreślić, że regeneracji poddajemy głównie katalizatory oryginalne, nowe, ale zdarza się również serwisować zamienniki. Tylko w przypadku katalizatorów oryginalnych jesteśmy pewni, że będą one odpowiednio dopasowane do danego pojazdu i jego układu wydechowego. Również nasza oferta dotyczy głównie produktów nowych i regenerowanych. Posiadamy w ofercie również katalizatory innych producentów, tzw. „zamienniki”, jednak mimo ich niższej ceny wielokrotnie okazuje się, że nie pasują do danego modelu, jak również ich działanie pozostawia wiele do życzenia. 

W naszej ofercie znajdują się katalizatory do bardzo popularnych marek pojazdów na przykład: Volkswagen, Skoda, Toyota Ford, Fiat, Mazda ale też mniej spotykanych .im.in.: Jaguar, Bentley, Chevrolet, Chrysler, Dodge, Porsche a nawet Ferrari.

NASZ SERWIS – POZNAŃ I OKOLICE

Siedziba naszej firmy ulokowana jest w okolicy Poznania, w gminie Tarnowo Podgórne a dokładnie w Chybach. Do granicy Poznania mamy zaledwie kilka kilometrów. W pobliżu naszego serwisu znajduje się również zachodnia obwodnica Poznania, czyli droga S-11 a także autostrada A2. Nasza lokalizacja pozwala na dogodny i szybki dojazd.

Sama część warsztatowa naszej firmy składa się z siedmiu stanowisk, na których wykonujemy usługi wymiany katalizatorów, filtrów cząstek stałych czy tłumików. Oprócz realizacji usług stacjonarnie wysyłamy również katalizatory do klientów, również poza Polskę. Dostarczamy produkty wszędzie tam, gdzie możemy zlecić usługę wysyłki kurierskiej. Eksportujemy bardzo dużo produktów, szczególnie do naszych zachodnich sąsiadów, który chętnie korzystają z produktów regenerowanych.

W naszym dziale pojazdów osobowych mamy dedykowany zespół osób specjalizujących się w serwisie katalizatorów oraz filtrów cząstek stałych. Pracowników tego działu wyróżnia bogate doświadczenie oraz wiedza.