Odprężanie rur DE

Wykonujemy również odprężanie stali, głównie rur giętych czy prostych, które sami wykonujemy a także odprężamy rury i elementy, które zostają nam dostarczone. Odprężanie polega na obróbce cieplnej rur w celu zmniejszenia naprężeń własnych i przywrócenia stanu równowagi. Oprócz odprężania indukcyjnego stosuje się też odprężanie wibracyjne. Podczas gięcia czyli obróbki plastycznej może dojść do zmian naprężeń wewnętrznych rur, ich odprężanie neutralizuje ten proces, przywracając minimalne naprężenia elementów. Nie tylko gięcie ale również spawanie wywołuje naprężenia wewnętrzne, dlatego też stosuje się odprężanie konstrukcji spawanych. W wielu przypadkach ważne jest, żeby wykonać odprężanie po spawaniu.

W naszej firmie realizujemy odprężanie pod wpływem ciepła, tj. indukcyjne. Odprężane elementy są ogrzewane do wysokiej temperatury przez pewien okres czasu a kolejno powolnie schładzane. Wykonywane w ten sposób odprężanie nazywa się wyżarzaniem.

Odprężanie niesie ze sobą wiele pozytywnych zmian. Nie tylko likwiduje wewnętrzne naprężenia ale również wpływa na trwałość stali, jej twardość, zmniejszając plastyczność. W momencie wyżarzania rur może dojść do zmian altropowych, czyli sytuacji, kiedy w stali w tych samych stanach skupienia znajdują się różne odmiany tego samego pierwiastka. Różne odmiany pierwiastka mają inne właściwości fizyczne i chemiczne

Ze względu na swoje właściwości rury odprężone wykorzystywane są w szczególności do tworzenia układów wydechowych, dolotowych jak również balustrad, schodów, konstrukcji stalowych, elementów wykorzystywanych w branży meblarskiej w połączeniu z innymi elementami takimi jak pręty, rury, profile metalowe. Na naszej stronie możecie zapoznać się z naszymi licznymi realizacjami z rur odprężonych i nie tylko.

Poznań oraz okolicy stanowią bezpośrednią okolice świadczenia naszych usług. Nasza firma znajduje się w podpoznańskich Chybach. Sami gniemy, docinamy, odprężamy rury ale również wykonujemy usługi na już powierzonych materiałach. Materiały można nam dosłać z dowolnego miejsca w Polsce czy Europie. Posiadamy również sklep internetowy, w którym widoczne są ceny naszych produktów, a w szczególności kolan, rur giętych, całość znajdziesz na kalinski.pl/sklep. Cena usługi odprężania rur natomiast zależna jest od ilości zamówienia, dokonywana jest na podstawie planowanego zamówienia. Czas realizacji zależny jest od naszego obecnego obciążenia i wynosi kilka dni.