Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Dacia

Do prawidłowego działania samochodu niezbędne jest prawidłowe działanie wszystkich znajdujących się w nim podzespołów. Nawet niewielka awaria może bowiem spowodować problemy i w konsekwencji doprowadzić do znacznie poważniejszych i przede wszystkim o wiele bardziej kosztowniejszych usterek. Dlatego powinno się reagować zawsze, gdy tylko pojawią się oznaki nieprawidłowego działania jakichkolwiek podzespołów w samochodzie. Obecnie niemalże w każdym samochodzie znaleźć można katalizatory i filtry DPF. Montowane w układzie wydechowym mają za zadanie przede wszystkim wyłapywanie niespalonych cząstek jak również minimalizowanie wydalanych do atmosfery zanieczyszczeń. Najczęstszą przyczyną ich awarii jest zapchanie wkładu, w którym z biegiem lat zbierają się wyłapane nieczystości.

Dlatego też regeneracja katalizatorów Dacia to usługa, z której korzysta coraz większa ilość właścicieli tych samochodów. Powodem tego, że wybierają oni usługi takie jak właśnie czyszczenie katalizatorów Dacia a nie wymianę na nowe części jest przede wszystkim koszt. Naprawa katalizatorów Dacia jest bowiem o wiele tańsza niż wymiana na nową część, a daje takie same efekty. Odpowiednio przeprowadzone czyszczenie i wymiana wkładu katalizatora powoduje, że nabiera on takich samych cech jak nowa część. Również w przypadku filtrów DPF to właśnie cena jest często podstawowym czynnikiem, który decyduje o takim właśnie wyborze. Regeneracja filtra cząstek stałych Dacia polega przede wszystkim na wymianie znajdującego się wewnątrz wkładu, z jednoczesnym dokładnym czyszczeniem całego filtra. Plusem jest także to, iż regeneracja filtrów DPF Dacia wykonywana jest bardzo szybko, co powoduje że auto w ciągu krótkiego czasu nadaje się potem do jazdy.

 

 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów dacia; czyszczenie katalizatora dacia; naprawa katalizatorów dacia; regeneracja filtrów dpf dacia; regeneracja filtrów cząstek stałych dacia