Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF Citroen

Samochody z biegiem czasu wyposażane są w coraz nowsze rozwiązania, których zadaniem jest nie tylko ułatwienie jazdy, ale również ochrona środowiska. Takimi właśnie elementami, które znajdują się w każdym aucie są między innymi katalizatory i filtry DPF, stanowiące dzisiaj niemalże niezbędny element wyposażenia każdego samochodu. Jednakże, podobnie jak wiele innych elementów w autach również one ulegają zużyciu i wymagają wymiany lub naprawy.

W przypadku katalizatorów czy filtrów DPF wymiana na nową część bywa kosztowna, dlatego też wielu posiadaczy samochodów decyduje się na regeneracje części. Regeneracja katalizatorów Citroen to zabieg, który pozwala uzyskać właściwości nowego katalizatora przy znacznie niższym koszcie takiego zabiegu. W czasie regeneracji wymienia się bowiem znajdujący się wewnątrz katalizatora wkład, który odpowiada za prawidłowe jego działanie. Oczywiście bardzo ważne jest właściwie przeprowadzone czyszczenie katalizatora Citroen, bowiem nieczystości osadzają się nie tylko na wkładzie, ale również na ściankach katalizatora. Naprawa katalizatora Citroen, podobnie zresztą jak w wielu innych samochodach, powinna być przeprowadzana przez osoby posiadające odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Tak samo dobrej wiedzy i doświadczenia wymaga regeneracja filtra DPF Citroen. Odpowiednio przeprowadzona regeneracja filtrów cząstek stałych Citroen, podobnie jak przypadku katalizatorów, polega na wymianie znajdującego się wewnątrz wkładu na nowy do regeneracji można też wykorzystać maszynę firmy hartridge. Hartridge dokonuje regeneracji poprzez wydmuchiwanie zanieczyszczeń a także ich wypalanie w podwyższonej temperaturze.

 

 

Słowa kluczowe: regeneracja katalizatorów citroen; czyszczenie katalizatora citroen; naprawa katalizatorów citroen; regeneracja filtrów dpf citroen; regeneracja filtrów cząstek stałych citroen