Końcówki ozdobne

 

Specjalizujemy się w odwzorowywaniu czy renowacji układu wydechowego w samochodach zabytkowych, oldtimerach i youngtimerach oraz innych pojazdach. Pomagamy kierowcom przywrócić pełną sprawność auta. Działamy szybko, skutecznie i zgodnie z ustalonym cennikiem. Gwarantujemy terminowe wykonanie prac przy niewielkim nakładzie finansowym. Oferta naszej firmy obejmuje nie tylko naprawy układów wydechowych w zabytkowych autach, ale także ich dorabianie oraz sprzedaż części zamiennych od sprawdzonych producentów. Jesteśmy m.in. dystrybutorem włoskiej marki Imasaf.

Z czego składa się układ wydechowy?

Podstawowym zadaniem układu wydechowego jest odprowadzanie i filtrowanie spalin, które wydostają się z komory spalania silnika. Wszystkie części, wchodzące w skład układu (m.in. kolektor wydechowy, tłumik czy katalizator) pracują w skrajnie wysokich temperaturach, natomiast ich umieszczenie pod podwoziem sprawia, że są szczególnie podatne na działanie wilgoci i czynniki mechaniczne. Problem ten dotyczy w szczególności aut zabytkowych, czyli oldtimerów i youngtimerów, w których poszczególne części ulegają naturalnemu zużyciu. W takim przypadku niezbędne jest przeprowadzenie renowacji samochodu.

Usterki układu wydechowego w pojazdach zabytkowych

Jak już wspomnieliśmy, wydech jest poddawany nieustannej eksploatacji i narażony na działanie szkodliwych czynników. Jedną z najczęściej występujących awarii jest rozszczelnienie tłumika spowodowane procesami korozyjnymi. W starszych samochodach typu youngtimer czy oldtimer często stosowano mniej odporne na korozję materiały, dlatego renowacja samochodów zabytkowych może być utrudniona. Jako specjaliści z długoletnim doświadczeniem w branży motoryzacyjnym dysponujemy jednak częściami zamiennymi i narzędziami, które umożliwią naprawę układu wydechowego i zachowanie jego sprawności. Jeżeli naprawa nie będzie możliwa, zaproponujemy dorobienie wydechu zgodnie ze specyfikacją dostarczoną przez producenta auta.

Dlaczego renowacja układu wydechowego jest tak ważna?

Niestety, każda usterka wydechu może powodować problemy z eksploatacją auta i wpływać na wydajność silnika. Powstawanie ubytków w rurach nie tylko generuje hałas, ale także prowadzi do przedostawania się spalin do wnętrza samochodu. Jeżeli zależy Państwu na utrzymaniu doskonałego stanu technicznego pojazdu, zachęcamy do regularnej kontroli. W przypadku daleko posuniętej degradacji zajmiemy się dorobieniem wydechu. Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu renowacji wydechu w autach zabytkowych, oldtimerach i youngtimerach, i z przyjemnością podzielimy się z Państwem naszą wiedzą i doświadczeniem.

Jak zadbać o układy wydechowe w pojazdach zabytkowych?

Jednym z powodów, przez które wydechy w oldtimerach i youngtimerach ulegają zużyciu, jest rzadka eksploatacja pojazdów. Jeżeli samochód nie jest użytkowany na co dzień, istnieje ryzyko zastoju wody w układzie wydechowym, co w konsekwencji prowadzi do korozji wewnętrznej. Innym częstym problemem są ubytki w uszczelnieniach i mocowaniach, które wynikają z naturalnego procesu starzenia się materiału. Renowacja oldtimerów i youngitimerów to najlepszy sposób na wydłużenie żywotności zabytkowego samochodu oraz zwiększenie jego wartości rynkowej. Nowy układ wydechowy w pojeździe zabytkowym może również powodować zmianę dźwięku wydawanego przez pojazd, co uczyni go jeszcze bardziej atrakcyjnym.

Części zamienne do oldtimerów i youngtimerów od renomowanych producentów

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom naszych klientów, rozszerzyliśmy ofertę o wysokiej jakości części do aut zabytkowych. Nasza oferta obejmuje m.in. tłumiki, elementy mocowań, przyłączy czy też katalizatory, filtry cząsteczek stałych, FAP, DPF od renomowanych światowych producentów. Zajmujemy się dystrybucją zamienników od takich marek Walker, Bosal, Polmostrów, Edex, Ferroz czy dedykowany pojazdom zabytkowym Imasaf. Dzięki nam renowacja oldtimerów i youngtimerów będzie trwała, kompletna. Szczególnie polecamy usługę dla starszych pojazdów polegającą na dorabianie układów wydechowych . Na wszystkie prace udzielamy gwarancji. Szanujemy czas i pieniądze naszych klientów, dlatego zebraliśmy tak duże grono wiernych usługobiorców.

Jeżeli zależy Państwu na profesjonalnym serwisie pojazdu lub zakupie dedykowanych części, pozostajemy do dyspozycji. Każdy układ wydechowy na zamówienie jest wykonany z najlepszych materiałów – stali nierdzewnej przy wykorzystaniu naszego ponad 30-letniego doświadczenia i niezbędnego sprzętu. Klienci chwalą sobie nasze realizacje i bardzo chętnie wracają z kolejnymi pojazdami.