Szukasz oszczędności? Regeneruj – DPF

Każdy z nas szuka oszczędności, jednak zazwyczaj korzystanie z oferty, której cena jest zdecydowanie niższa od konkurencji wiąże się z dużym ryzykiem oraz obawami co do jakości. Są jednak przypadki, kiedy mimo znacznie niższej ceny nie musimy się obawiać o jakość produktu, mowa tu o przedmiotach regenerowanych, takich jak filtry DPF. Regeneracja to proces, który pozwoli nam na znaczące oszczędności.

Regeneracja DPF – co to jest?

W pierwszej kolejności należy zadać sobie pytanie – “regeneracja DPF co to jest?” oraz “czym jest regeneracja” Jak można wyczytać na popularnej encyklopedii internetowej Wikipedii regeneracja to: „Działanie polegające na przywróceniu właściwości użytkowych częściom zużytym lub uszkodzonym. Może ona mieć charakter obróbki kompleksowej, w wyniku której przywraca się częściom wymagany kształt, wymiary, parametry i właściwości niezbędne do dalszej pracy. Stosuje się ją zwłaszcza wtedy, gdy nie ma nowej, zastępczej części lub gdy koszt regeneracji jest mniejszy niż nowa część oraz wtedy, gdy odpad jest uciążliwy dla środowiska (np. opony pojazdów). Często, zwłaszcza w bardziej skomplikowanych urządzeniach, wymienia się tylko jedną lub kilka części urządzenia, maszyny.” Upraszczając regeneracja jest procesem, który pozwala na przywrócenie funkcjonalności danego produktu, np. regeneracja filtrów DPF. Stosuje się ją w szczególności, kiedy koszt zakupu nowej części jest droższy niż regeneracji, w tym sformułowaniu znajduje się „słowo klucz” – regeneracja ma na celu oszczędność.

Branża motoryzacyjna a regeneracja filtrów cząstek stałych

Branża motoryzacyjna należy do takich branży, w których produkty są dosyć drogie. Zakup nowego samochodu lub części zamiennych jest znaczącym wydatkiem. Niektóre z podzespołów do samochodów mogą kosztować nawet kilka tysięcy złotych. Jednym z droższych podzespołów do samochodach osobowych oraz ciężarowych są filtry cząstek stałych oraz katalizatory, ich cena to często kilka tysięcy złotych. Wysoką cenę osiągają w szczególności katalizatory do pojazdów ciężarowych, które mogą kosztować nawet ponad 10 000 zł. Jest to znaczący wydatek również w przypadku pojazdów osobowych, filtry FAP, DPF czy GPF kosztują nawet 4000 czy 5000 zł. W przypadku nagłej potrzeby wymiany filtra lub katalizatora koszt jest znaczący i może bardzo mocno uszczuplić nasz budżet. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest właśnie regeneracja filtrów cząstek stałych. Dokonywana w naszej firmie regeneracja odbywa się za pomocą techniki wypalania w piecu. Jest to najstarsza ze stosowanych metod. Podczas kilku godzinnego procesu dochodzi do wypalania filtra FAP, DPF, GPF i usunięcia nagromadzonej sadzy. Jest to bardzo skuteczna technika. Czasami jednak ze względów na uszkodzenia mechaniczne regeneracja nie jest możliwa, w tym przypadku dokonujemy wymiany wkładu filtra. Zmiana wkładu to również sposób na regenerację katalizatorów do pojazdów ciężarowych. Mimo, że regeneracja jest bardzo specjalistycznym procesem obiektywnie patrząc jej koszt nie jest wysoki, w przypadku naszej firmy ceny zaczynają się od 599 zł. Droższą usługą jest wymiana wkładów katalizatorów do pojazdów ciężarowych. Jak można zauważyć różnica w cenie między produktem regenerowanym a nowym jest znacząca i bardzo zauważalna. Zakup produktu regenerowanego jest kilkukrotnie tańszy, produkt natomiast jest w pełni wartościowy i sprawny. Warto również podkreślić kolejne atuty zakupu produktu regenerowanego – w naszej firmie jest on dostępny od razu, istnieje możliwość wysyłki na terenie Polski, Europy czy Świata, oczywiście również możemy dokonać jego wymiany na miejscu, w naszym warsztacie. To nie jedyne atuty świadczonej przez nas usługi regeneracji filtrów cząstek stałych.

Regeneracja filtrów ma sens

Regeneracja to bardzo ważny oraz ciekawy temat, której chętnie poświęcamy czas, ponieważ widzimy w niej przyszłość. Produkty regenerowane są znacznie tańsze oraz w pełni funkcjonalnie. Jak wspomnieliśmy regeneracja ma również inne cechy, którym poświęcimy więcej uwagi w naszych kolejnych wpisach. Zapraszamy do odwiedzenia naszego sklepu oraz śledzenia bloga.

Link do oferty regeneracji

ZAPRASZAMY DO KONTAKTU

Mateusz Lecyk
Dział Pojazdów Osobowych
tel.+48 61 814 27 77 / w. 101
biuro@kalinski.pl

(Visited 468 times, 1 visits today)