Gdzie jest numer katalizatora?

Twój katalizator działa nieprawidłowo a może został skradziony? Jeśli chcesz sprawnie i szybko kupić właściwy katalizator, przygotuj numer VIN pojazdu. Będzie jeszcze lepiej, kiedy podasz nam numer katalizatora. Nie wiesz, gdzie jest numer katalizatora? Jego odnalezienie może nie być takie łatwe.

Numer VIN, numer katalizatora

Nasza firma specjalizuje się w sprzedaży katalizatorów (pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe), filtrów cząstek stałych (pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe). Sprzedajemy nowe, oryginalne części, zamienniki, ale głównie regenerowane. Zajmujemy się nie tylko sprzedażą, ale również realizacją samej usługi regeneracji (sklep online – regeneracja). Całość naszych produktów znajdziesz w sklepie online – kalinski.pl/sklep. W przypadku sprzedaży katalizatorów, filtrów cząstek stałych najważniejsze jest dobranie odpowiedniego, co nie jest to takie łatwe. Filtry i katalizatory różnią się nie tylko w zależności od modelu danego producenta, ale również rodzaju silnika, czy jego mocy. Zazwyczaj, żeby wybrać właściwy element potrzebujemy numeru VIN.  Czym jest numer VIN? Słowo VIN stanowi rozwinięcie od angielskich słów: Vehicle Identification Number i jest numerem identyfikacyjnym pojazdu. Numer składa się z kombinacji siedemnastu znaków, liczb i cyfr, podzielonych na trzy części. Co oznacza numer VIN? Początkowe znaki oznaczają producenta, markę, kolejne wersję silnika, wyposażenia, rok i fabrykę produkcji a także numer seryjny samochodu. Gdzie znajdziemy numer VIN? Przede wszystkim każdy może odnaleźć swój numer VIN w dowodzie rejestracyjnym, w sekcji „E” ale również w karcie pojazdu czy w polisie ubezpieczeniowej. Sam numer znajdziemy również w kilku miejscach w pojeździe. VINu można szukać m.in. w lewym, dolnym rogu przedniej szyby, pod wykładziną, na podłodze bagażnika, na prawym nadkolu, na podłodze w okolicy fotela pasażera, na słupku przednim po stronie kierowcy czy pod przednią maską. Po co nam numer VIN? Numer pomaga użytkownikom pojazdów dobrać prawidłowe części. Na jego postawie możemy wyszukać odpowiedni katalizator, ale również filtr cząstek stałych. Jeszcze dokładniejszym i pewniejszym sposobem na dobór odpowiedniej części jest podanie numeru części, który został nadany przez producenta. Wykorzystywane przez nas metody regeneracji nie wpływają na obudowę, która zawsze pozostaje oryginalna, tak jak numer części. Posiadając wspomniany numer możemy w bardzo szybki i łatwy sposób znaleźć to czego potrzebujemy w naszym sklepie internetowym. Gdzie znajdziemy numer katalizatora? Czy numer katalizatora łatwo odnaleźć? Sprawdźmy.

Numery katalizatorów samochodowych

Numer seryjny katalizatora to najważniejszy z numerów, który charakteryzuje katalizator. To samo powiemy o filtrach cząstek stałych. Podobnie jak w przypadku numeru VIN numer seryjny katalizatora składa się z ciągu liczb i cyfr, ich ilość może być różna. Jak odczytać numer katalizatora? Początek numeru oznacza markę producenta całego pojazdu lub producenta katalizatora, np. VW. W dalszej części znajdziemy oryginalny numer samej części – OE. Odczytując kolejne numery na katalizatorze zobaczymy oznaczenia, które pomogą nam znaleźć ewentualny zamiennik. Wiemy co to jest numer katalizatora, jak odczytać numer katalizatora. Należy odpowiedzieć na tytułowe pytanie – gdzie znajduje się numer katalizatora? Jeżeli mówimy o katalizatorach to numer katalogowy, inaczej numer oryginalny części znajduje się na specjalnej etykiecie. Niestety etykieta nie jest elementem trwałym i po krótkim czasie ulega zniszczeniu – spaleniu. Niekiedy ten sam numer katalogowy jest również dodatkowo wygrawerowany na puszce katalizatora. Każdy producent samochodów stosuje inne zasady odnośnie umieszczania oryginalnych numerów części. Trzeba też pamiętać, że nawet wygrawerowany numer katalizatora może nie być łatwy do odczytania. Żeby znaleźć wygrawerowany numer katalizatora najprawdopodobniej będziemy musieli wymontować i oczyścić część. Elementy układu wydechowego pod wpływem eksploatacji ulegają zabrudzeniu, uszkodzeniu czy nawet delikatnemu zardzewieniu. Niestety bardzo często wygrawerowany numer, który znajdziemy na obudowie katalizatora nie jest numerem katalizatora. Najczęściej numer na katalizatorze to numer partii produkcji lub po prostu numer puszki (obudowy wraz z wkładem ceramicznym), który nie pomoże w odnalezieniu właściwej części. Te same tzw. „puszki” mają różne numery części, które są w całości wraz z rurami, mocowaniami i denkami dedykowane do danego pojazdu, taki element w całości to katalizator posiadający swój numer katalogowy (nr. części OE). Zamiast podawać prawdopodobny numer części zdecydowanie łatwiej podać numer VIN, na podstawie którego zostanie dobrany odpowiedni katalizator.

Po co nam numer seryjny katalizatora?

Coraz więcej osób zgłasza się do naszej firmy z chęcią zakupu filtra cząstek stałych lub katalizatora. Mimo, że elementy układów wydechowych nie wyglądają na skomplikowane, wcale nie jest łatwo dobrać właściwą część. Osoba nie znająca się na układach wydechowych wyłącznie na podstawie wyglądu na pewno nie wybierze właściwego elementu. W takim przypadku bardzo pomocne i ważne będą numery: VIN oraz numery katalizatorów samochodowych. Gdzie jest numer katalizatora? Niestety jest on na obudowie katalizatora, w formie naklejki, która szybko ulega zniszczeniu. Jeśli mamy szczęście będzie on również wygrawerowany na części, do tego jej demontaż jest niezbędny. Bazując na naszym doświadczeniu zdecydowanie częściej dobieramy nowy katalizator na podstawie VIN-u. Za pomocą numeru VIN ustalamy numer katalogowy i realizujemy zakup. W przypadku podawania numeru części potrafi dojść do sytuacji, że mechanicy mylą katalizatory z filtrami i podają numery katalizatora a potrzebują filtr DPF. Podając nam numer VIN pojazdu jesteśmy w stanie sprawdzić dokładnie numer potrzebnej części zgodnie z diagnozą a nie wyłącznie na podstawie oględzin. Zapraszamy do naszego sklepu, gdzie znajdziesz pełną ofertę katalizatorów (pojazdy osobowe, pojazdy ciężarowe), i filtrów cząstek stałych, usługę regeneracji. W przypadku problemów pomożemy w jego prawidłowym doborze.

(Visited 309 times, 1 visits today)