Profesjonalna regeneracja katalizatorów i filtrów DPF maszyn rolniczych

Polska branża rolnicza systematycznie ewaluuje. W historii naszego kraju rolnictwo zawsze stanowiło bardzo ważny element gospodarki. Jeszcze niedawno rolnictwem zajmowała się większość ludzi mieszkających na wsi. Każda rodzina miała choćby mały kawałek ziemi uprawnej, nawet, jeśli nie miał odpowiedniego sprzętu do jej uprawiania. Po drugiej wojnie światowej powstawały też Państwowe Gospodarstwa Rolnicze. Obecnie sytuacja ulega zmianom. W Polsce jest coraz mniej małych gospodarstw rolnych. Dziś siłę rolnictwa stanowią ogromne, prywatne gospodarstwa, mocno wyspecjalizowane, zaopatrzone w najlepszy i liczny sprzęt do pomocy.

Wyzwania sprzętowe dzisiejszej wsi

Obecne rolnictwo jest zupełnie inne niż to, które pamiętamy choćby z dzieciństwa. Jeszcze kilkadziesiąt lat temu rolnicy nie dysponowali mocno wyspecjalizowanym sprzętem. Prace polowe wykonywano z wykorzystaniem siły własnych rąk lub zwierząt, które z czasem zastąpiły maszyny. Ilość maszyn rolniczych nie była jednak ogromna, większość rolników nie było stać na wiele specjalistycznego sprzętu. Obecne wyzwania sprzętowe w rolnictwie są zupełnie inne. Gospodarstwa rolnicze naszpikowane są elektroniką, pracę ludzką zastępują maszyny a każdy rolnik ma przynajmniej kilka pojazdów rolniczych. Sprzęt rolniczy – kombajny, ciągniki, traktory, sieczkarki, opryskarki są narażone na pracę w bardzo wymagających warunkach, muszą cechować się niezawodnością, wytrzymałością i siłą. Największym z wyzwań jest niezawodność. Praca rolnika, szczególnie w polu uzależniona jest od warunków pogodowych, jeśli latem pada nie można kosić zboża, nie będziemy też wykonywać oprysku przed planowanym deszczem. Zasad jest sporo a natura „rozdaje karty”. Sprzęt rolniczy musi być gotowy na nagłą zmianę pogody, rozpoczęcie prac jak i ich nagłe zakończenie. Należy stale dbać na sprzęt rolniczy, żeby nie odmówił posłuszeństwa w najmniej spodziewanym momencie, kiedy jest potrzebny. Jednym z coraz częściej dostrzeganych problemów stają się usterki związane z układami wydechowymi. Największe i najbardziej kosztowne naprawy związane są z filtrami cząstek stałych lub katalizatorami. Zapchanie filtra cząstek stałych, katalizatora staje się problemem nie tylko posiadaczy samochodów osobowych a również rolniczych. W przypadku problemów należy poszukać serwis DPF maszyn rolniczych lub serwis katalizatorów maszyn rolniczych. Nasza firma specjalizuje się w układach wydechowych, będąc na rynku już ponad 30 lat. Realizowaliśmy wielokrotnie usługi typu: profesjonalna regeneracja DPF, katalizatorów kombajnów, ciągników, kosiarek, koparek, ładowarek itp. Coraz częściej realizujemy usługi dedykowane branży rolniczej.

Wsparcie dla rolnictwa

Właściciele gospodarstw rolniczych stawiają na coraz większą specjalizację, systematycznie rozwijając swoje zaplecze sprzętowe jak i obszary rolnicze. Mimo natłoku zajęć i chęci rozwoju nie można zapomnieć również o dbałości o obecny sprzęt. Dużym problemem wynikającym z działania układów wydechowych jest odkładanie się w filtrach i katalizatorach sadzy oraz innych zanieczyszczeń. Maszyny rolnicze często pracują w trudnych warunkach, są narażone na usterki. Odkładające się zanieczyszczenia powodują, że dochodzi do zapchania filtrów i katalizatorów maszyn rolniczych. W takim przypadku należy zakupić nowy element lub wykonać usługę czyszczenia, regeneracji. Oczywistym jest, że usługa regeneracji lub zakup produktu regenerowanego jest zdecydowanie tańszym rozwiązaniem niż kupno nowego. Nowy produkt jest często nawet dwukrotnie droższy. W przypadku części do maszyn rolniczych, pojazdów ciężarowych części są bardzo drogie a ich koszt to niejednokrotnie kilkadziesiąt tysięcy złotych. Płacąc połowę ceny możemy sporo zaoszczędzić.

Nas serwis DPF, katalizatorów maszyn rolniczych wykonuje regenerację poprzez dwie metody. Jesteśmy posiadaczem rekomendowanej przez takie marki jak DAF, Volvo, Iveco, Scania maszyny Hartridge DPF 300. Z wykorzystaniem maszyny wydmuchujemy zanieczyszczenia, jeśli ich ilość jest zbyt duża poluzowujemy je w wysokiej temperaturze a kolejno raz jeszcze wydmuchujemy. Niestety nie zawsze możemy wykonać regenerację w ten sposób. Kolejnym stosowanym w naszym warsztacie sposobem na regenerację jest wymiana wkładów. Proces polega na usunięciu starego wkładu wewnątrz filtra lub katalizatora a kolejno zastąpienie go nowym. Jest to metoda, która przywraca pełną sprawność katalizatora lub filtra DPF maszyn rolniczych. Pozbywamy się z układu wadliwego elementu zastępując go nowym. W ramach usługi odnawiamy również obudowę, która pozostaje oryginalna, to pozwala nam uniknąć problemów montażowych. Warto podkreślić, że do regeneracji nie stosujemy wody, nie płuczemy ani też nie myjemy filtrów oraz katalizatorów. Tego rodzaju usługi powodują, że często dochodzi do wypłukania niezbędnych metali szlachetnych lub też niepełnego wysuszenia wnętrza części i ponownego ich zapchania. Nie zalecamy również prób regeneracji filtrów DPF, katalizatorów maszyn rolniczych domowymi sposobami. Wpisanie w wyszukiwarkę „Regeneracja filtrów DPF i katalizatorów maszyn rolniczych – rób to samemu” pozwoli nam odnaleźć wiele kreatywnych sposób na wykonanie regeneracji. Pamiętajmy jednak, że do naszego serwisu bardzo często trafiają części po „domowej regeneracji” a koszt przywrócenia ich do ponownej sprawności jest wyższy niż byłby początkowo.

W naszej ofercie posiadamy też kilka stałych pozycji dedykowanych rolnikom. Wśród produktów dla rolników możemy spotkać m.in. katalizatory do ciągników siodłowych – traktorów marki Fendt czy Massey Ferguson. W szczególności zaproponować możemy katalizator do takich modeli Fendt jak 939 (Numer katalizatora K9914-N), Fendt 824 czy bardziej uniwersalny model (K9914-N ).

Proponujemy nie tylko produkty do marki Fendt, Massey Ferguson, ale również mniej popularnej marki Deutz. W naszej ofercie dedykowanej też marce znajdziecie model K9908, K9910, D9901.

Warto podkreślić, że nasz serwis daje wsparcie rolnictwu. Dla każdego posiadacza pojazdów rolniczych ważna jest szybkość działania. W naszym przypadku, jeśli posiadamy dany produkt na stanie magazynu wysyłamy go i dostarczamy na drugi dzień, w ciągu trzech dni jesteśmy w stanie zregenerować przesłany nam filtr lub katalizator. Oczywiście można również odwiedzić nasz serwis DPF, katalizatorów maszyn rolniczych w podpoznańskich Chybach. Jesteśmy elastyczni i zawsze znajdujemy rozwiązania, które pozwalają zadowolić potrzeby naszych klientów.

Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF maszyn rolniczych wcale nie musi być udręką.

Dziś rolnictwo to specjalistyczny sprzęt, duże gospodarstwa, dużo pracy, ale też coraz większa odpowiedzialność. W przypadku dużych gospodarstw w coraz mniejszym stopniu możemy sobie pozwolić na błędy, testy czy też bycie nieprzygotowanym. Nasz sprzęt musi być niezawodny i w pełni sprawny. Jeśli mowa o układach wydechowy to nasza firma przez wiele lat wypracowała model działania, który pozwala zminimalizować czas potrzebny do naprawy, obniżyć koszty, oprócz tego ponad 30-letnie doświadczenie pomaga w realizacji profesjonalnej usługi. W przypadku problemów z filtrem czy katalizatorem już w ciągu kilku dni możemy go zregenerować i odesłać w dowolnie wyznaczone miejsce, do klienta lub wskazanego serwisu. Możemy również dokonać montażu w naszym serwisie. Oprócz tego znamy szczegółowo historię współpracy, na podstawie czego możemy zaproponować konkurencyjną ofertę a na nasze usługi udzielamy gwarancji. Regeneracja katalizatorów i filtrów DPF maszyn rolniczych wcale nie musi być udręką.

(Visited 149 times, 1 visits today)