O Nas

Firma Kaliński


Naszą firmę tworzą pasjonaci motoryzacji, którzy nieprzerwanie od ponad 25 lat zajmują się serwisem, naprawą, a także produkcją i dystrybucją układów wydechowych do wszelkiego rodzaju pojazdów. Potrafimy zrealizować nawet najbardziej wymagające i trudne zamówienia klientów. Ciągle się rozwijamy i z chęcią realizujemy nowe pomysły.

W naszej ofercie znajdziesz tłumiki, ozdobne końcówki do tłumików, katalizatory, filtry cząsteczek stałych, FAP, DPF, GPF rury gięte, kolana, a także elementy mocowań i przyłączy.

Zajmujemy się również dystrybucją produktów do układów wydechowych światowych marek, takich jak: Walker, Imasaf, Bosal oraz polskich liderów rynku: Polmostrów, Edex, Ferroz. Wszystkie nasze produkty obejrzysz i zamówisz w sklepie internetowym sklep.kalinski.pl.

Jakość naszych usług oraz produktów doceniają największe firmy z branży motoryzacyjnej. Jesteśmy oficjalnym partnerem największej sieci hurtowni części samochodowych – Inter Cars oraz grupy dealerskiej Krotoski-Cichy. Znajdziesz nas także na popularnych platformach branżowych, takich jak: Motointegrator, Superexpo, Dobry Mechanik itp.

Dział pojazdów osobowych to największa część naszej firmy. Układy wydechowe są coraz bardziej skomplikowanymi systemami.

Zajmujemy się filtrami DPF, katalizatorami, tłumikami, rurami, złączami elastycznymi, końcówkami ozdobnymi i komponentami do montażu układu wydechowego. Poza sprzedażą części wykonujemy również usługi serwisowe: naprawiamy i wymieniamy powyższe podzespoły.

Jesteśmy jedną z nielicznych na polskim rynku firm, które regenerują filtry DPF poprzez wymianę wkładu. Nasz sposób regeneracji gwarantuje większą trwałość i obniża koszty eksploatacji filtrów cząstek stałych. Od niedawna jesteśmy również jedyną w Polsce firmą, która regeneruje filtry za pomocą najnowocześniejszej maszyny Hartridge DPF 300. Taka usługa jest proekologiczna i zdecydowanie tańsza niż zakup nowego filtra.

Dział motocykli oraz modyfikacji jest najbardziej różnorodnym miejscem w naszej firmie. Obejmuje układy wydechowe do motocykli, aut zabytkowych, tzw. old- oraz youngtimerów i pojazdów tuningowanych. Często realizujemy również indywidualne zamówienia klientów.

Tutaj wykonujemy głównie układy wydechowe do motocykli. Posiadamy własną, stałą linię produkcyjną z tłumikami oraz końcówkami ozdobnymi. Dodatkowo tworzymy również gmole.

Poza modyfikacjami motocykli przygotowujemy rozwiązania dla pojazdów zabytkowych – oldtimerów oraz modeli młodszych, ale już nie produkowanych – youngtimerów. Rekonstruujemy, odwzorowujemy oraz tworzymy od podstaw całe układy wydechowe, a także końcówki ozdobne wydechów.

Bardzo często stworzone przez nas układy wydechowe są pierwszym elementem lub dopełnieniem modyfikacji pojazdu i tuningu mechanicznego. Dzięki temu możesz zmienić nie tylko wygląd, ale również dźwięk pojazdu.

Dział pojazdów ciężarowych zajmuje się największymi pojazdami, które pojawiają się w naszej firmie. Obsługujemy m.in. samochody ciężarowe, autobusy, maszyny budowlane oraz rolnicze.

Dostarczamy podzespoły do układów wydechowych wszelkiego rodzaju pojazdów. Niedawno uruchomiliśmy nową usługę – regenerację katalizatorów Euro 4, Euro 5 i Euro 6. Jako jedni z pierwszych w Polsce zaczęliśmy stosować nowe wkłady ceramiczne. Obecnie jako jedyni w Polsce do regeneracji używamy rekomendowanej przez największe światowe firmy maszyny Hartridge DPF 300. Dzięki temu oferujemy w pełni sprawne katalizatory w zdecydowanie niższych cenach.

Poza regeneracją oraz sprzedażą produktów do pojazdów ciężarowych tworzymy dedykowane rozwiązania z zakresu układów wydechowych, które realizowane są na specjalne zamówienia.

Uruchomiony w 2017 roku dział produkcji prężnie rozwija się w obszarze obróbki skrawaniem stali, stali nierdzewnej, aluminium (frezowanie i grawerowanie) oraz obróbki plastycznej (gięcie rur). Dysponujemy 3-osiową frezarką produkcji AFM (Andrychowska Fabryka Maszyn) oraz giętarką trzpieniową CN firmy AMOB.

Tutaj realizujemy usługi:

  • Projektowanie CAD (Computer Aided Design)
  • Projektowanie CAM (Computer Aided Manufacturing)
  • Frezowanie
  • Grawerowanie
  • Gięcie CN

Nasze atuty


Profesjonalna regeneracja

Jako nieliczni w Polsce regenerujemy katalizatory oraz filtry cząstek stałych poprzez wymianę wkładów. Przywracamy w ten sposób pełną sprawność urządzenia. Jest to zdecydowanie tańsze niż wymiana całego podzespołu. Oprócz tego do regeneracji używamy najnowszej maszyny Hartridge DPF 300.

Bogate doświadczenie

Działamy na rynku ponad 25 lat. Jesteśmy rozpoznawalni w branży motoryzacyjnej. Co roku uczestniczymy w targach i imprezach branżowych. Nasze produkty eksportujemy również poza teren Polski. Znamy klientów i wiemy, jakie mają oczekiwania oraz potrzeby.

Magazyn produktów

Na ponad 14 000 m2 mamy prawie 40 000 produktów. Bogate zaplecze pozwala szybko dostarczać klientom potrzebne elementy. Nie musisz czekać na dostawę od dystrybutorów, obsługa działa bardzo sprawnie.

Własna produkcja

Sami wytwarzamy to, czego brakuje. Posiadamy maszyny do obróbki metali, m.in. giętarkę i frezarkę. Dzięki temu tworzymy metalowe elementy i podzespoły wykorzystywane nie tylko w branży motoryzacyjnej.

Sprawdzeni dostawcy

Współpracujemy ze znanymi firmami z branży (zarówno z Polski, jak i zagranicy), które swoją marką gwarantują najlepszą jakość oraz obsługę. Nasze produkty wyróżnia niezawodność.

Skuteczny serwis

Do każdej realizacji podchodzimy indywidualnie, szukając najlepszego rozwiązania. Doradzamy lub sami wykonujemy konkretną usługę. Nasz serwis to „laboratorium”, w którym możemy podjąć każde wyzwanie techniczne.

Różnorodność produktów

W kompleksowy sposób zajmujemy się układami wydechowymi. Oferujemy podzespoły, części do wydechów, elementy mocujące. U nas zamówisz wszystko, co niezbędne do naprawy lub wymiany układów wydechowych.

Kompleksowa obsługa

Zamówienia realizujemy szybko i sprawnie. Zazwyczaj klienci dostają kupiony produkt już na drugi dzień. Naszą renomę potwierdzają pozytywne opinie w internecie oraz te wypowiedziane na targach czy innych imprezach branżowych.

Współpraca

Zapraszamy warsztaty, serwisy, hurtownie motoryzacyjne do zapoznania się z naszą ofertą oraz współpracy. Naszym stałym klientom zapewniamy najlepszej jakości produkty, fachowe porady oraz rabaty.
 
Napisz do nas serwis@kalinski.pl i zyskaj więcej szczegółów.
(Visited 10 703 times, 1 visits today)