Produkcja i usługi DE

od projektu do gotowego produktu

Powstały w 2017 roku dział Kaliński – Produkcja prężnie rozwija się w obszarze obróbki skrawaniem stali, stali nierdzewnej oraz aluminium (frezowanie i grawerowanie) oraz obróbki plastycznej (gięcie rur).

Dysponujemy 3- osiową frezarką produkcji AFM (Andrychowska Fabryka Maszyn) oraz giętarką trzpieniową CN firmy AMOB.

Realizowane usługi

Frezowanie
Oferujemy profesjonalne usługi frezarskie 3D koncepcji indywidualnych oraz seryjnych z materiałów takich jak: aluminium, stal, stal nierdzewna. Na życzenie zapewniamy dostęp do materiałów, bądź pracujemy na powierzonym materiale.
Grawerowanie
Według indywidulanych potrzeb personalizujemy detale poprzez grawerowanie na materiałach logotypów, napisów oraz dowolnych znaków.
Odprężanie rur
Wśród wykonywanych przez nas usług jest również odprężanie rur. Proces odprężania ma na celu przywrócenie stanu równowagi spowodowanych wcześniejszym gięciem rur. W celu odprężania stosujemy metodę obróbki cieplnej, podgrzewając rury w specjalnym piecu do temperatury 600-700 stopni Celsjusza.
Obróbka plastyczna rur
Na podstawie projektu i według potrzeb realizujemy usługę gięcie rur ze stali nierdzewnej, czarnej o określonych parametrach z materiału powierzonego, bądź własnego.
Spawanie
W ramach naszych usług świadczymy również usługi spawania metali oraz tworzenia różnego rodzaju konstrukcji. Stosujemy metody spawania metodą MIG, MAG oraz TIG.

Park maszyn

Centrum obróbkowe pionowe CNC R550 Harnaś
Centrum obróbkowe pionowe R550 jest obrabiarką sterowaną numerycznie wyposażoną w układ sterowania ciągłego typu FANUC 0i_MF. R550. Precyzja procesu obróbki na centrum obróbkowym R550 zapewniona jest dzięki zastosowaniu w układzie wrzeciona łożysk o wysokiej klasie dokładności, bezluzowych przekładni śrubowo-tocznych dla przesuwów w osiach X, Y i Z ułożyskowanych na łożyskach o wysokiej sztywności osiowej. Zarówno obroty wrzeciona, jak i wielkość posuwów roboczych posiadają regulację bezstopniową i są programowalne. Maszynę wyprodukowała Andrychowska Fabryka Maszyn Defum.
Przecinarka grawitacyjna Ergonomic 275.230 DG
Przecinarka grawitacyjna pozwala na cięcie rur o średnicy do 230 a także pod kątem do 60 stopni odchylenia. Maszyna wyposażona jest w dedykowany układ chłodzący oraz szczotkę czyszczącą taśmę. Długość czasu cięcia zależy od rodzaju materiału i mieści się w zakresie 40 na 80 m/min.
Trzpieniowa giętarka do rur i profili Amob Model MDH 90 CN2
Giętarka trzpieniowa z napędem elektrycznym sterowana cyfrowo w dwóch osiach. Dzięki cyfrowemu sterownikowi NC maszyna pozwala na tworzenie i odtwarzania zapisanych programów gięć. Wersja CN2 posiada sterowaną cyfrowo oś gięcia oraz wyposażona jest w sterowaną cyfrowo obrotnicę. Posuw rury odbywa się manualnie przy wykorzystaniu krańcówek. Maszyna wyposażona jest w trzpień i pozwala na jakościowe gięcie rur, nawet do promieni 1,5D (nie wszystkie rury da się wygiąć na tak mały promień). Maksymalna długość rury przeznaczonej do gięcia to 4,2 m
Najczęściej zadawane pytania
Niestety dysponujemy giętarką trzpieniową w której matryce są precyzyjnie wykonane pod gięcia o ściśle określonym promieniu – 1.5D, 2D lub 2.5 D dla największych średnic.
Tak, ale parametry materiału muszą być zgodne z parametrami narzędzi. Najlepiej wykonywać elementy gięte z materiału zakupionego u nas, jest on najlepiej dobrany oraz przechowywany. Czasami drobne uszkodzenia uniemożliwiają wykonanie gięcia na rurze.
Czas realizacji określany jest na bieżąco, w zależności od ilości innych realizacji działu. Planując zamówienia musimy brać pod uwagę czas przezbrojenia maszyny na inną średnice gięcia wraz z kalibracja, która trwa około godziny czasu.
Możemy wygiąć polerowane i satynowe rury, jednak w miejscach odkształcenia następuje rozciąganie i ściskanie materiału co zmienia wygląd rur. Po wygięciu rury trzeba powtórnie polerować lub satynować.
Czas projektowania elementu, następnie programowanie maszyny, to koszty stałe niezależne od ilości zamówienia. W przypadku zamówienia większej ilości elementów koszty te rozkładają się na większą ilość produktów i zmniejszają koszt jednostkowy.

Przykładowe realizacje